"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Tallinn viib lapsehoiutoetuse maskmise seadusega vastavusse (0)
28. märts 2007

Linnavolikogu otsustas viia lapsehoiuteenuse rahastamise korra vastavusse sotsiaalhoolekande seadusega.

Sotsiaalhoolekande seadus sätestab lapsehoiuteenuse sotsiaalteenusena ning kehtestab teenusele ja selle osutajale kohustuslikud nõuded.

Seaduse järgi kohaldatakse alates 1. juulist tegevusloa nõue praegustele lapsehoiuteenuse osutajatele, kellele see tegevus on selle aasta 1. jaanuari seisuga põhikirja- või põhimäärusejärgne. Teenuse osutamisõiguse praegused taotlejad peavad tegevust alustama 5. aprillist jõustuva uue korra järgi.

Õigus saada lapsehoiutoetust tekib vanemahüvitise seaduse alusel makstava hüvitise lõppemisel ja see õigus lõpeb lapse kandmisel koolieelse lasteasutuse või kooli nimekirja. Tallinna linn maksab munitsipaallasteaedadele ja eralasteaedadele toetust nende laste eest, kelle elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmetel Tallinn ning kes on kantud Tallinna linna eelkooliealiste laste ja koolikohustuslike laste andmekogusse.

Taotlust toetuse saamiseks võib esitada kolm kuud pärast teenuse kasutamist, väljamaksmine toimub linnaosavalitsuste sotsiaalhoolekande osakondade kaudu. 2006. aastal maksti Tallinnas lapsehoiutoetust summas 1,2 miljonit krooni. Selleks aastaks on linnaeelarves lapsehoiuteenuse rahastamiseks 10 miljonit krooni. Kahe kuu jooksul oli toetust makstud 213 lapse eest ja selle suuruseks kuus on 1852 krooni. Lapsehoiuteenuse osutajaid oli linnas 28.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.