"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Algab õpilasmalevlaseks registreerimine (0)
11. aprill 2007

Õpilasmalev alustab 23. aprillil internetis oma koduleheküljel www.malev.ee rühmadesse registreerimist.

Tänavu on taasloodud Õpilasmalevale viies töösuvi. Taas leiab endale suveks tööd ja mõnusat tegevust vabaks ajaks 1500 pealinna noort, neist 900 erinevates Eestimaa paikades ja 600 Tallinnas. Linnasisesed rühmad on mõeldud 13–16-aastastele, linnavälised 15–18-aastastele.

Rühmasid on igas Eestimaa paigas, alustades Harjumaast ja lõpetades Valgamaaga. Esimest korda on rühmad ka Hiiumaal ja Ida-Virumaal.

Linnasisestel rühmadel on enamasti kolm vahetust:
11.– 22. juunini, 2.–13. juulini ning 16.–27. juulini, linnavälised rühmad kestavad 2.–20. juulini ja 23.juulist 10. augustini.

Põhirõhk kaldub iga aastaga aina rohkem heakorratöödele, kuid jäävad alles ka traditsioonilised marjakorjamise rühmad. Lisaks saab korrastada mõisaid, pakkida küttepuid, korjata maasikaid, laduda kiviaeda, hooldada teeääri või ürdiaeda rajada.
Rahvusvahelise Peterburi malevagrupi toimumisaja kuupäevad selguvad lähiajal. Tallinna noored teevad Peterburis heakorratöid, ühtekokku pääseb Peterburi malevarühma 18 noort.

Esmakordselt on 30 noorel võimalik osaleda õpilasmaleva rühmas Krimmis, kuhu minnakse mitmesuguseid heakorratöid tegema. Rahvusvahelises rühmas töötasu ei maksta, osalustasu on 500 krooni.

Malevasuvi avatakse ametlikult 2. juulil Tallinna Raekoja platsil. Suur EÕMi kokkutulek peetakse 14.–16. augustini Narva-Jõesuus. Omavahel võisteldakse nii spordis, näitlemises, laulmises kui ka lippude tegemises.

Möödunud aastal oli õpilasmaleva koosseisus 31 linnasisest ja 31 -välist rühma, kus osales ligemale 1300 noort. Linnarühmas osalejad teenisid tunnis 18 krooni, seega vahetuse jooksul natuke üle 1000 krooni, ja linnavälistes rühmades osalejad 18–25 krooni, marjakorjajate teenistust arvestati tükitöö alusel. Tublimate malevlaste töötasu ulatus isegi 4500 kroonini, keskmine teenistus jäi 1500–2000 krooni vahele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.