"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Parimad majad pälvisid tunnustuse (0)
11. aprill 2007

Tallinn tunnustab eeskujulikult ennistatud ning suurepäraselt ajaloolisse keskkonda sobitatud uute hoonete omanikke.

Linnavalitsus on tublisid omanikke ja arhitekte, kelle ühise töö tulemusena on linna lisandunud hästikorrastatud vanu maju ning sobivaid uusehitisi, preemiate ja tänukirjadega tunnustatud juba viis aastat.

Eelmisel aastal tehtu eest pälvisid preemia KÜ Koidula 2 Koidula 2 maja korrastamise ning ajalooliste fassaadidetailide säilitamise eest, omanik Ülle Mõistlik ning stiilitruu värvilahenduse autorid Kristin-Mari Looveer ja Ene Odraks Kirde 10 funktsionalistliku hoone sobiliku korrastamise eest, omanikud Jaak Margus ja Kristel Klaar ning välisviimistluspassi koostajad Kristin-Mari Looveer ja Ene Odraks Hiiu-Maleva 22 krundi hoonestuse tervikliku ja miljöötundliku korrastamise eest ning omanik Meelika Maasik Tähe 39/Lootuse pst 107 hoone miljöötundliku korrastamise eest.

Parimaks uushoonestuseks ajaloolises keskkonnas tunnistati Koidu ja Loite tänavate vaheline kvartal, mille tunnustuseks said preemia ja tänukirja arendaja OÜ Hansakinnisvara ning arhitektid Anu Tammemägi ja Erkki Ristoja osaühingust AT Arhitektuur.

Vanalinna muinsuskaitsealal kõige paremini restaureeritud hoone preemia ja tänukirja pälvisid Lai 43 maja omanik Kullaoru OÜ ning restaureerimistööde tegija Vana Tallinn OÜ. Ajaloolises äärelinnas kõige paremini restaureeritud mälestise preemia pälvisid Õie 21 omanikud Andres Nathan Kukk ja Toomas Juhan Kukk, ehitustööd tegi inseneribüroo H. Uuetalu OÜ.

Tondi kasarmute tellisfassaadide restaureerimise eest sai linnavalitsuselt tänukirja Lindebergi Fassaadi OÜ.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.