Venemaa propaganda edu selles seisnebki, et valesid tambitakse järjekindlalt, seal ainult jaburused ongi. Kõige krooniks on aga ütlemine, et Venemaa pole kunagi kellelegi kallale tunginud.

Toomas Alatalu, väliskommentaator
Piritale kavandatakse looduslähedast elamuala (0)
11. aprill 2007

Linnavalitsus algatas Pirita linnaosas Randvere tee 82a ja 88a kinnistute detailplaneeringu, mis on uus tase loodushoidlikus arendustegevuses.

Planeeritav ala paikneb Mähe asumis ning külgneb Muuga ja Mähe ehituspiirkonnaga. Planeeringualal säilitatakse parkmetsa miljöö ning hoonete paigutus lähtub olemasolevast loodusest. Kolmandik planeeringualast jääb rohekoridorina avalikku kasutusse ning puhastatakse väärispuudele sobivate kasvutingimuste loomiseks võsast.

Planeering ei näe ette rohkemat olulise keskkonnamõjuga tegevust ning arvestab Pirital väljakujunenud asumimudelit. Juurdepääsuteed ning nende alla jäävad kommunikatsioonid rajatakse looklevatena, mis võimaldab puistut oluliselt säästa.

Detailplaneeringu eskiisi koostas OÜ Arhitektuuribüroo Mai Šein.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.