"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Riik toetab eesti kirjanduse õpet pealinna vene koolides (0)
11. aprill 2007

Linnavalitsus kiitis heaks Tallinna linna ning haridus- ja teadusministeeriumi koostöölepingu, mille kohaselt ministeerium toetab eesti kirjanduse õpetamist pealinna vene õppekeelega gümnaasiumides ning eraldab 1775 eesti kirjanduse õpiku ostmiseks toetust 355 000 krooni.

Koostööleping lähtub osalisele eestikeelsele aineõppele üleminekust ja linna sellest tulenevast soovist osta vene õppekeelega gümnaasiumidele eesti kirjanduse õpikuid ning haridus- ja teadusministeeriumi soovist seda toetada.

Haridus- ja teadusministeeriumi kava kohaselt lähevad vene õppekeelega gümnaasiumid üle osalisele eestikeelsele aineõppele ühe aine kaupa soovituslikust õppeainete loetelust (eesti kirjandus, muusikaõpetus, geograafia, ühiskonnaõpetus, ajalugu). Esmalt hakatakse eesti keeles õpetama eesti kirjandust, kuna selle õppeaine õpetamiseks on kõige rohkem vajaliku ettevalmistusega pedagooge.

1. septembrist hakatakse eesti kirjandust eesti keeles õpetama 22 pealinna vene õppekeelega gümnaasiumis. Neis koolides on 39 pedagoogi, kellel on eesti keeles õpetamiseks vajalik kvalifikatsioon või kes saavad vajaliku ettevalmistuse haridus- ja teadusministeeriumi tellitud ja Tallinna Ülikooli läbiviidaval koolitusel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.