"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Rohelise pealinna idee saab teoks (0)
11. aprill 2007

Euroopa Komisjoni rahvusvaheline töörühm hakkab koostama rohelise pealinna ühisarusaamade memorandumit, kus täpsustatakse ja kirjeldatakse rohelise pealinna tiitli eesmärk, valiku protseduurireeglid, osalemise kriteeriumid jms.

Pärast dokumendi valmimist allkirjastatakse memorandum Brüsselis. Ühtlasi on välja kuulutatud üleeuroopaline ja avalik hange rohelise pealinna sekretariaadi haldamiseks aastatel 2008-2009. Sekretariaat hakkab tegelema rohelise pealinna infovahendamise, andmete kogumise ning edastamise ja teiste haldusküsimustega.

Memorandumi koostamine on üks viimaseid etappe rohelise pealinna idee elluviimisel ja realiseerimisel. «Mul on siiralt hea meel, et Tallinna algatatud üleeuroopaline rohelise pealinna idee leidis nii sooja vastukaja ning et seda hakati ka kohe ellu viima,» ütles idee initsiaator, linnapea ametist riigikokku siirdunud Jüri Ratas.

Rohelise pealinna ideed on toetanud Euroopa Komisjoni president Jose Manuel Barroso, Euroopa Liidu keskkonnavolinik Stavros Dimas, regionaalpoliitika volinik Danuta Hübner, Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas ja 41 linna, sh näiteks Viin, Berliin, Madrid ja Helsingi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.