"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Tallinna linnapeaks sai Edgar Savisaar (0)
11. aprill 2007

Neljapäeval, 5. aprillil toimunud linnavolikogu istungil vabastasid saadikud ametist riigikokku siirdunud linnapea Jüri Ratase ja kaks abilinnapead ning kinnitasid linnapea ametisse Edgar Savisaare.

Oma hüvastijätukõnes tänas Jüri Ratas linnavolikogu saadikuid kui oma tööandjaid viljaka koostöö eest ja märkis, et loodab olla pealinnale ja selle elanikele kasulik ka riigikogus.
«See saal tähendab mulle palju. Opositsiooni siin aset leidnud katse Harju tänava rekonstrueerimise plaani pärast mulle umbusaldust avaldada pöördus hoopis linnavalitsuse usaldushääletuseks, mis lubas meil linnaelu probleemide lahendamist topeltenergiaga jätkata,» ütles Ratas.

Ametist lahkuv linnapea soovis ühtlasi edu oma järeltulijale ning märkis, et pealinna elanikud võivad kindlad olla, et uus linnapea ei oska mitte ainult lubada, vaid lubadustest ka kinni pidada, sest praktika on seda kinnitanud.

Linna juhib tahe

Edgar Savisaare linnapea ametisse nimetamise poolt andis hääle 35 linnavolikogu saadikut, vastu ei hääletanud ükski.

Vastselt linnapeaks valitud Savisaar tänas saadikuid talle osaks saanud usalduse eest ning ütles, et linna ei juhi mitte linnapea ja linnavalitsus, vaid linnaelanike tahe. «Ja meie oleme siin saalis selleks, et seda tahet täita. Erinevatel aegadel on linlased linnavõimu tööd erinevalt hinnanud, kuid meil ei ole midagi häbeneda: kõik keskerakondlaste algatused on edukalt ellu viidud ja vilja kandnud.»

Linnapea märkis, et praegu on meil raske ette kujutada Tallinna, kus ei saaks osta elektroonilist sõidukaarti, kus pensionärid ei saaks iga-aastast hinnatõusukompensatsiooni ja kus öist alkoholimüüki ei piirataks. Linna, kus ei ehitataks munitsipaalmaju ega tegutseks ettevõtlusinkubaatorid. Savisaar meenutas, et omal ajal oldi kõige selle vastu. «Kuid aeg on näidanud, et meil oli õigus,» ütles Savisaar. «Ja nüüd räägivad needsamad oponendid, et on vaja rohkem munitsipaalelamispindasid…»

Olgu kuidas oli, kuid aeg seab linnavõimu ette uued ülesanded: teha ühistransport mugavaks ja taskukohaseks, lahendada liiklusummikute probleem, kindlustada igale lapsel lasteaiakoht. Riik on lubanud nende probleemide lahendamisel kohalikke omavalitsusi toetada ning selline toetus on Tallinnale tõepoolest hädavajalik, märkis Savisaar.

Uued sihid

Uue linnavalitsuse prioriteetideks nimetas Savisaar ka Vabaduse väljaku rekonstrueerimist, Kopli liinide ümberehitamist, Lasnamäele Pae pargi ning Tallink City meelelahutuskompleksi rajamist.

Savisaare sõnul on linnavolikogu opositsioon omamoodi sild Toompeale. «Ja ma loodan, et meie koostöö linlaste huvides saab olema viljakas ja mitmekülgne.»

Linnapea ütles lõpetuseks, et all-linnas ei ole iialgi olnud rahvuslikku vahetegemist. «Kõik on üks suur Tallinna rahvas, Tallinna kodanikud. Ja selles on meie tugevus.»

Lisaks Jüri Ratasele vabastati linnavalitsuse liikme kohustest kaks abilinnapead – Kalev Kallo ja Olga Sõtnik. Seadus lubab linnapeal esitada abilinnapeade kandidatuuri kuu aja jooksul arvates ametisse kinnitamisest, seni jätkab linnavalitsus tööd väiksemas koosseisus.

Linnavolikogu otsustas seega, et linna juhivad seni linnapea ja neli abilinnapead: Kaia Jäppinen, Merike Martinson, Jaanus Mutli ja Taavi Aas. Kuu aja jooksul esitab Savisaar linnavolikogule veel kahe kandidaadi nimed abilinnapea kohale.

Ühes linnapea ametissenimetamisega tehti linnavolikogus mitmete linnavolikogu liikmete riigikokku valituks osutumise ning riigikogu eelmisest koosseisust linnavolikogu liikmeks naasmise tõttu ka hulk muid kaadrimuudatusi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.