"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Iru hooldekodus püsib personalipuudus (0)
25. aprill 2007

Tallinna volikogu tuvastas Iru hooldekodus jätkuvaid probleeme raviteenuste osutamisel ja hoolduspersonali ametikohtade täitmisel.

Linnavolikogu revisjonikomisjon tegi järelauditi Iru hooldekodus, et kontrollida oma 14. veebruari 2005. a otsuse valguses eelarvevahendite kasutamist hooldekodus alates 2002. aastast. Komisjon tuvastas jätkuvaid probleeme. Raviteenuste osutamise lepingutest mitmed on vormistatud kokkuleppehindadega ja vajalike kalkulatsioonideta. Edaspidi peab hooldekodu vältima formaalsete lepingute sõlmimist, kajastades tööde ja teenuste ostmisel vastavaid mahtusid, vastuvõtuaktides tagama aga tehtud tööde ja osutatud teenuste täpse kajastamise.

Ehkki juba 6. septembril 2001 määrati volikogus kinnitatud Tallinna hoolekande arengukavaga hoolduspersonali vajaduseks 0,4 hooldajat ühe hooldatava kohta, pole seni suudetud nõuet täita. 2006. aasta novembris oli täitmata 19,25 hooldaja ja kolm sotsiaaltöötaja ametikohta. Hooldekodus on nüüdseks loodud ametikoht personalijuhile, kelle ülesanne on tegelda töötajate värbamise, koolituse jm personaliküsimustega.
Volikogu kohustas linnavalitsust rakendama abinõusid probleemide lahendamiseks Iru hooldekodus. Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuamet peab tagama regulaarse kontrolli hooldekodu tegevuse üle.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.