"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Linnavalitsus teavitas sõjahaudade asupaikadest (0)
25. aprill 2007

Vastavalt sõjahaudade kaitse seadusele informeeris linnavalitsus kaitseministrit linna territooriumil asuvatest sõjahaudadest, mis ei ole kantud kaitsealuste mälestiste nimekirja.

Linnavalitsusele teadaolevalt paiknevad Mustamäe Lepistiku pargi lähialal ning Tartu maantee ja Lubja tänava ristumiskohal sõjahauad ning Kopli pargiga külgneval merepoolsel alal loodearmeelaste matmispaik ja mälestuskivi.

«Kuigi sõjahaudade seaduse mõte ja säte on vastuolulised, nagu ka selle algatanute taotlused, tahab Tallinn siiski käituda õiguskuulekalt,» ütles abilinnapea Jaanus Mutli. «Arvestades Tõnismäel väljakaevamiste ja ümbermatmise korraldamise õigustamiseks kõlanud peamist selgitust, et hauad ei tohi asuda surnute rahu rikkuvates – avalikes, viimseks puhkepaigaks mitte mõeldud – kohtades, peaks sõjahaudade komisjon nende sõjahaudade suhtes vähemalt sama otsusekindlalt käituma. Loodame, et komisjoni edasine tegevus kinnitab, et seadus võeti vastu üldistes, kõrgematest huvidest, mitte päevapoliitilistest taotlustest lähtudes.»

Tallinn on riigikohtus vaidlustanud sõjahaudade kaitse seaduse, kuna see piirab põhjendamatult omavalitsuse autonoomia põhimõtet.

Ühtlasi teavitas linnavalitsus, et Metsakalmistul asuvad Eesti Vabadusvõitlejate Tallinna Ühenduse liikmeskonna ja Soomepoiste liikmeskonna matmispaik ning Rahumäe kalmistul Vabadussõjas langenud kalevlaste mälestussammas ja hauaplatsid, mis ei ole kantud kaitsealuste mälestiste nimekirja.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.