"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Tasside perre sündis 400 000. tallinlane (0)
25. aprill 2007

Rahvastikuregistri andmeil elab Tallinnas taas üle 400 000 inimese. Tallinna 400 000. elaniku tiitlit kannab 15. aprillil Janek Tassi ja Diana Laurits-Tassi perre sündinud neljas poeg. Kolm vanemat poega – Karl-Erik (10), Mikk-Markus (8) ja Matias (1,5) said kolmepeale viis nime, kuid tänaseks kaheksapäevasele väikemehele nime valimisega on raskusi.

«Ootame ettepanekuid,» naeratab ema veel nimeta noorimat poega hellalt kätel hoides. Pooleteiseaastane Matias poeb ema käte vahele ja tunneb huvi, mis seal end liigutab. Ta ei ole veel aru saanud, et peab kõige väiksema staatusega igaveseks hüvasti jätma.

Matias vaatab kahtlustavalt oma perekonda ja rahuneb silmanähtavalt isa põlvedel. Vanemad pojad on rõõmsad. Suures peres on lõbusam. Kuigi neil pole niigi igav. «Paari aasta pärast on Matiasel ka vääriline mängupartner,» ütleb Janek.

Seekord Janek sünnitusmajas kaasas ei käinud, sest pidi kodus lapsehoidja olema. Diana ütles, et sai sünnitusega suurepäraselt hakkama ja juba järgmisel päeval koju. «Mis seal sünnitusmajas ikka teha, kui kodus lapsed ootavad,» ütles Diana.

«Lapse sünd on alati rõõm, seda enam on aga põhjust uhkust tunda neljanda poja sünni üle,» ütles linnapea Edgar Savisaar. «Neljandat last sünnitada võivad ainult need inimesed, kes kindlustundega tulevikku vaatavad, ja ma olen uhke selle üle, et Tallinnas sellised inimesed elavad.»

16. aprillil elas ametlikult Tallinnas 400 016 inimest. Linnavalitsus peab elukoha rahvastikuregistrisse kandmist väga oluliseks.

Tallinna eeskujul hakkasid sellele tähelepanu pöörama ka teised kohalikud omavalitsused. Linnavalitsus jätkab elukoha registreerimise vajalikkuse selgitamist – lisaks reklaamidele internetis on plaanis viia läbi ka välireklaamikampaaniaid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.