"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Vanalinna suusasprint tagab atraktiivse spordielamuse (0)
25. aprill 2007

Vanalinnas on 12. mail võimalik enneolematut sportlikku vaatemängu jälgida – toimub A. Le Coq Tallinna Vanalinna Suusasprint.

Tegemist on Eestis esmakordse ainulaadse üritusega. Keset suurt kevadet vanalinna tänavatele loodaval kunstlumerajal võistlevad nii Eesti kui ka teiste riikide suusakuulsused.

Suusasprindi korraldaja Erki Lepa sõnul on tegemist šõuliku ettevõtmisega. «Samalaadsed suusasprindivõistlused toimuvad Düsseldorfis, Stockholmis, Oslos ja mujalgi, neist mõne traditsioon ulatub ligemale 25 aasta taha,» ütles Lepp. «Juba on algatatud arutelu asendada mõnes linnas juba pikemat aega läbi viidud võistlus Tallinna vanalinna etapiga.»

Üritus algab Vabaduse väljakul kell 11 juunioride võistlusega, milles lööb kaasa ka Andreas Veerpalu. Lisaks tulevastele suusatajatele on rajale oodata juba 30 aastat tagasi maailma esimikku kuulunud Uno Leisti, Owe Bellmanni ja Oddmund Jenseni.

Suusavõistlusel osalemiseks on oma nõusoleku andnud rida Eesti, Saksamaa, Skandinaavia ja Venemaa tuntud suusatajaid – Andrus Veerpalu, Jaak Mae, Anti Saarepuu, Peeter Kümmel, Kaili Sirge, Piret Pormeister, Odd-Bjørn Hjelmeseth, Jens-Arne Svartedal, Emil Jönson, Mats Larsson, Rene Sommerfeld, Sami Jauhojärvi, Charlotte Kalla, Astrid Jacobsen, Lina Anderson, Nicole Fessel, Julia Tšepalova, Kristin Stormer Steira, Pirjo Manninen, Riika Sarasoja jt.

Neljatunnise suusavõistluse tarvis tehakse ligemale 1000 meetri pikkune rada, mis kulgeb marsruudil Vabaduse väljak – Harju tn – Niguliste tn – Harju tn – Vabaduse väljak. Pealtvaatajatele kavandatavateks aladeks jäävad Harju tänava nõlvad ja Vabaduse väljak koos sinna paigaldatava tribüüniga. Mõlemal alal on suurtelt ekraanidelt võimalik jälgida rajal toimuvat. Suusasprindist teeb otseülekande ka Eesti Televisioon. Ainulaadset spordiüritust pääseb kohapeale jälgima umbes 5000 pealtvaatajat.

Tallinna linn toetab vanalinna suusasprinti 250 000 krooniga, peatoetaja AS A. Le Coq ühe miljoni krooniga. Tallinna abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul on Tallinn maailmas tuntud suuresti tänu unikaalsele vanalinnale ja pürgimas oma ajaloolis-kultuuriliste vaatamisväärsustega ka 2011. aasta Euroopa kultuuripealinnaks. «Eesti suusatajad on maailmas esindanud meie riiki väga väärikalt ja kirjutanud end juba spordiajalukku, seepärast sobivad nii meie kui ka välisriikide tippsuusatajad hästi võistlema Tallinna väärikasse ja ajaloolisse vanalinna,» märkis Jäppinen. «Hea meel on selle üle, et Tallinn saab kaasa lüüa ürituses, mis pakub rahvale atraktiivset ja sportlikku meelelahutust.»
Täpsemalt saab ürituse kohta lugeda aadressilt www.tallinnski.ee internetis.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.