"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Pealinna lapsed saavad laagritoetust (0)
08. mai 2007

Tallinn toetab suvevaheajal korraldatavaid väljaspool linna tegutsevaid pealinna lastele ja noortele mõeldud laagreid. Linna toel saab sel suvel laagrirõõme nautida ligemale 5000 noort.

Linnalt saab toetust 38 noortelaagri korraldajat. Toetuse suurus on 50 krooni lapse kohta päevas ja toetatavaid lapsi on 4486. Mullu oli toetuse suuruseks 45 krooni lapse kohta päevas ja toetatavaid lapsi 3992.

Tallinna abilinnapea Kaia Jäppinen märkis, et laagrikorraldajate pakutavad programmid on iga aastaga mitmekesistunud ning see annab lastele ja noortele suurema valikuvõimaluse. «Linnalt saavad toetust noortelaagrid, mille tegevus toimub väljaspool Tallinna ja mille vahetuse kestus on vähemalt kuus ööpäeva,» ütles Jäppinen.

«Toetatakse 7–19-aastaseid lapsi ja noori, kes on rahvastukuregistris Tallinna elanikuks registreeritud.»

Linnalt saavad toetust ka erivajadustega laste ja noorte laagrid ning Peterburis, Soomes ja Krimmis toimuvad rahvusvahelised noortelaagrid. Tänavusest linnaeelarvest eraldati noortelaagrite toetuseks 2,5 miljonit krooni, millest 2,1 miljonit kulub suvelaagrite toetamiseks. Lisaks Tallinna spordi- ja noorsooameti vahendusel makstavale laagritoetusele toetavad linnaosavalitsused ka piirkonna linnalaagrite tegevust.

Selle aasta noortelaagrid on väga erinevate temaatikaga: lisaks tavalistele puhke- ja spordilaagritele toimuvad tantsu-, tsirkuse-, teatri-, kunsti-, loodus- ja merelaagrid. Noorte seas on populaarseimaks kujunenud seiklus- ja skaudilaagrid. Ka enamik laagripaikadest on juba aastatepikkuse traditsiooniga. Laagreid korraldatakse erinevates maakondades üle Eesti – Haanjas, Remnikul, Rannapungerjal, Taevaskojas, Luunjas, Kassaris, Rutjal, Võsul ja mujal looduskaunites paikades.

Laagrivahetuste pikkus on erinev, alates kuuest päevast kuni 16 päevani. Keskmiselt kestab laager 10–12 päeva ning laagripäeva keskmine maksumus on 250 krooni. Möödunud aastal osales spordi- ja noorsooameti toetatud suve-, sügis- ja talvelaagrites üle 5000 Tallinna lapse ja noore. Linnavälised laagrid toimusid üle Eesti, aga ka vahetusrühmadena välisriikides. Teavet tänavuste laagrite korraldajate, toimumise aegade, kohtade ja laagripäeva maksumuse kohta leiab Tallinna koduleheküljelt www.tallinn.ee spordi- ja noorsooameti alamlehelt /noortelaagrid.

Lisaks korraldavad erinevaid laagreid Tallinna noortekeskused. Näiteks Mustamäe avatud noortekeskuse korraldusel toimub esimene 7–12-aastaste suvine meelelahutuslik linnalaager juba 11.–22. juunini ja teine laager 6.–17. augustini. 13–17-aastastele noortele toimub samadel kuupäevadel töölaager, kus saab omale taskuraha teenida. Info suvel korraldatavate laagrite kohta pannakse lähiajal üles Tallinna noorte infokeskuse koduleheküljele aadressil www.taninfo.ee/sinusuvi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.