"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Tallinna volikogu tähtsustab korda ja kodurahu (0)
08. mai 2007

Tallinna volikogu kuulas informatsiooni 26.–28. aprillini pealinnas toimunud sündmustest ja õiguskorra tagamisest ning otsustas täiendavalt panustada kodurahu ja korra kindlustamisse.

Ülevaate õiguskorrast Tallinnas andis Põhja politseiprefekt Raivo Küüt. Seoses ülemöödunud nädala sündmustega kinnitas ta, et politsei sai oma ülesannetega hästi hakkama. Prefekt tunnustas ka linnapea ja linnavalitsuse koostööd politseiga. Oma ülesannete täitmisel võib politsei kasutada sundi, vägivald ei ole aga kunagi õigustatud, kinnitas Küüt. Tema sõnul on seni laekunud politsei tegevuse kohta kolm kaebust, mida ka hoolikalt kontrollitakse.

Linnavolikogu esimees Toomas Vitsut käsitles samuti 26. aprillil alguse saanud ja vägivaldseks muutunud sündmuste käiku pealinnas.

«Kui me ei anna endale ausalt aru, miks need sündmused vallandusid, siis pole ka võimalik astuda konstruktiivseid samme igapäevase elu normaliseerimiseks ning probleemide vältimiseks edaspidi,» märkis Vitsut oma kõnes.

Tema hinnangul pidi monumendi-teema plahvatusohtlikkus olema selgesti tajutav nii valitsusliikmetele kui ka volikogu ümarlauas osalenutele, mistõttu oli oluline vaoshoitus ja dialoog monumendi äraviimise pooldajate ja selle vastaste vahel. «Pöördusin ettepanekuga dialoogiks nii riigikogu põhiseaduskomisjoni kui ka õiguskomisjoni poole, kutsusin välisministeeriumi esindajat ümarlauda oma seisukohti tutvustama, kuid asjata,» nentis Vitsut.

Ta oli sunnitud tõdema, et valitsus ignoreeris täielikult kohalikku omavalitsust ega informeerinud Tallinna linnavõimu oma kavatsusest monument teisaldada. Juhtunu tagajärgede ületamiseks on linn kutsunud kokku kodurahu foorumi. Volikogu toetas Vitsuti ettepanekut leida linnakassast lisaraha õpilaste vaba aja sisustamiseks suvisel koolivaheajal, sh lastelaagrite korraldamiseks.

Ühtlasi otsustas volikogu moodustada ajutise kriisiabikeskuse kannatanute juriidiliste, psühholoogiliste, kommunaal- ja sotsiaalprobleemide lahendamiseks. Samuti anti linnavalitsusele ülesanne tellida integratsiooni ja rahvusküsimustega tegelevatelt teadlastelt vajalikud uuringud saamaks teavet integratsiooniprotsessi seisu ja jätkamise kohta. Volikogu liikmeil soovitati külastada koole, et selgitada Eesti ajalugu, Eesti riigi ja demokraatia toimimise põhimõtteid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.