"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Kivimäe sauna hoone ootab elluäratajat (0)
13. juuni 2007

Linnavalitsus esitas linnavolikogule Kivimäe sauna hoonele hoonestusõiguse seadmise otsuse eelnõu.
Selle eesmärgiks on linna omandis oleval kinnistul asuva hoone rekonstrueerimine. Sihi 122/Voolu 15 kinnistule pindalaga 3052 m² on kavas seada eelläbirääkimistega pakkumise korras hoonestusõigus tähtajaga 50 aastat.

«Hoonestusõiguse omandaja peab tagama hoone renoveerimise ja kogu ulatuses kasutuselevõtu hoonestusõiguse tekkimise päevast arvates kahe aasta jooksul,» ütles abilinnapea Eha Võrk. «Hoone esimesele korrusele tuleb ehitada üldkasutatav saun koos sotsiaalse otstarbega ruumidega. Hoone ülejäänud ruumide kasutusotstarve seatakse paika eelläbirääkimiste käigus.»

Pärast hoone kasutusloa vormistamist võõrandatakse esimesel korrusel asuvad avaliku sauna ruumid tasuta Tallinna linnale. Hoone ülejäänud osa ruumiprogrammis tuleb ette näha ruumid elanikkonna sportlik-tervistavaks ja/või kultuuriliseks teenindamiseks.
«Tegemist on teise katsega sellele objektile hoonestaja leida. Kahjuks läks esimene katse konkursi võitnu huvi raugemise tõttu vette vedama,» nentis Võrk. «Kivimäe sauna hoone kehvas seisukorras ja selles on palju kasutamata pinda. Hoonestusõiguse seadmise eesmärgiks on hoone erakapitali toel korda teha ning kogu ulatuses kohalikku elanikkonda teenima panna.»

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.