"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Palavus täitis supelrannad (0)
13. juuni 2007

Kooliaasta lõppemisega ühte langenud kuumalaine tõi eelmisel nädalal Tallinna supelrannad paksult rahvast täis. Kuigi meri on suplemiseks veel liialt karge.

Rannahooaeg algas juba 15. mail, sellest päevast peale töötab kõikides supelrandades ka rannavalve.

Vaatamata siis veel jahedatele ilmadele olid Harku järve, Kakumäe, Pirita, Stroomi ja Pikakari rand.rannahooaja avamiseks valmis – liiv sõelutud, rannainventar remonditud ja värvitud ning riietuskabiinid paigaldatud, suplusakvatoorium poidega tähistatud, rand vajalike päästevahenditega varustatud ning puhkajatele vee- ja õhutemperatuuride kohta teabe edastamine tagatud.

Rannapäästeteenust osutab avaliku riigihanke tulemusena parimaks tunnistatud AS Falck Eesti.

Kõigis supelrandades saab ka rannainventari laenata ja keha kinnitada, lapsed saavad mänguväljakutel ja suuremad palliplatsidel lustida.

Rannamõnude nautimisele vahelduseks on võimalik sõudepaadi või vesijalgrattaga mööda Pirita jõge sõita. Samuti tasub ette võtta avastusretk Aegna saarele. Neil, kes seal kord juba käinud, tasub aga kindlasti tutvust selle kauni saarega uuendada.

Aegna saarele viib Eesti Mereakadeemia laev Juku, mis mahutab kuni 36 reisijat. Laevale lubatakse ka jalgrattaga. Laevaliini Pirita–Aegna–Pirita edasi-tagasi pilet maksab täiskasvanule 75 krooni ning õpilastele ja pensionäridele 50 krooni. Ühe suuna pilet maksab täiskasvanule 50 ning õpilastele ja pensionäridele 25 krooni.

Pirita jõe suudme paremkalda kai äärest väljuva liinilaevaga pääseb Aegnale 16. septembrini.

Argipäeviti (v.a. teisipäev) teeb laev kaks reisi ning laupäeviti ja pühapäeviti neli reisi päevas. Argipäeviti väljub Juku Piritalt kell 9 ja 19 ning laupäeviti ja pühapäeviti ka kell 11 ja 17.
Aegnalt väljub laev argipäeviti kell 10 ja 20 ning laupäeviti ja pühapäeviti ka kell 12 ja 18. Suvepuhkuste tippajal teeb laev iga päev neli reisi.

Aegna saarel ööbimise, keha kinnitamise ja aktiivse vaba aja veetmise võimaluste kohta saab teavet kodulehelt www.aegnareisid.ee ning telefonidelt 512 3423 (Triin) ja 5192 6090 (Viive).

Esmaabi, tuleohutuse ja heakorra tagab saarel Reservpäästeüksus, mis paikneb sadama juures asuvas rannamajas (telefon 5342 0383).

Lisaks looduslikele veekogudele on võimalik veemõnusid nautida ka mullu täiesti uue ja moodsa ilme saanud Nõmme Spordikeskuse välibasseinides, mis on avatud kella 8–22. Päevapilet maksab 50 krooni, 7–16-aastastele ja pensionäridele 30 krooni. Hinna sees on sauna ja duši kasutamine. Saab ka rannatooli, lukustatavat kappi ja muid lisateenuseid kasutada.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.