"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinn tunnustas paremaid koole ja lasteaedu (0)
13. juuni 2007

Kooliaasta lõpetamise puhul tunnustas Tallinna linn piduliku vastuvõtuga Lillepaviljonis pealinna haridusasutuste juhte, ühtlasi jagati auhindu parematele haridusasutustele ja pedagoogidele.

Linnapea Edgar Savisaar märkis vastuvõtul, et haridus on valdkond, millesse investeerimine ja mille eest hoolitsemine on riigi tuleviku seisukohast kõige olulisem.

«Hariduses on nii, et heade otsuste vilju lõikame alles kümne või enama aasta pärast. Tegematajätmiste ja halbade otsuste eest maksavad lõivu alles kaugemas tulevikus meie lapsed,» rääkis Savisaar. «Hariduses ei saa lubada rumalaid otsuseid. Et neid vältida, on vaja, et kõik teie, kes te iga päev olete koolides, klassi ees, töötate õpilastega, osaleksite aktiivselt hariduspoliitiliste valikute kujundamises.»

Haridusasutuste kvaliteediauhindu annab Tallinna haridusamet välja 2001. aastast, et tunnustada Tallinna väljapaistvaid tulemusi saavutanud haridusasutuste ja pedagoogide tööd. Tallinna abilinnapea Kaia Jäppinen tõdes, et pealinna koolides antav haridus on heal tasemel ja konkurentsivõimeline ka väljaspool Eestit. «Ent kindlasti peame üheskoos veel palju pingutama, et haridus- ja koolikeskkonna kvaliteet ei langeks, vaid tõuseks veelgi,» märkis Jäppinen.

Konkursil «Kvaliteediauhind 2007» kandideerisid haridusasutused auhinnale kolmes kategoorias. Hästi juhitud kooliks osutusid tänavu Tallinna reaalkool ja Tallinna täiskasvanute gümnaasium.

Hästi juhitud lasteaiaks aga Liikuri lasteaed ja Rukkilille lasteaed. Hea õpikeskkonnaga kooliks osutus Mustamäe gümnaasium ja lasteaiaks Sinilinnu lasteaed. Parimaks huvitegevusega kooliks tunnistati Haabersti Vene gümnaasium. Hästi korraldatud huvitegevusega kooliks nimetati Ristiku põhikool.

Hea õpetaja auhinna pälvisid Natalja Prigorovskaja (Tallinna juudi kool), Eve Reisalu (Ristiku põhikool), Katrin Kuld ja Kerstin Kööp (Pallipõnni lasteaed) ja Terje Vooglaid (Kikka lasteaed).

Tiitli «Lapsesõbralik lasteaed 2007» said Tallinna Paekaare, Arbu, Piiri ja Rõõmutarekese lasteaed ning Lasnamäe lasteaed-algkool.

Esimest korda toimus tänavu konkurss «Innovaatiline tegu», millega soovis linn tunnustada Tallinna haridusasutuste innovaatoreid ja tutvustada uuenduslikke ideid.
Tiitli pälvisid Vesiroosi lasteaed, Kopli lasteaed ja reaalkool.

Kolmandat aastat tunnustatakse parimat eesti keele õpetajat vene õppekeelega haridusasutuses, kus koolieelsetest lasteasutustest sai III koha Ljudmila Kotška (Linnamäe lasteaed), II koha Svetlana Ablaušina (Allika lasteaed) ja I koha Lea Maiberg (Tähekese lasteaed). Koolidest pälvis III koha Annelii Juhkama (Tallinna humanitaargümnaasium), II koha Christi Sepp (Paekaare gümnaasium) ja I koha Ljudmilla Zenzina (Lasnamäe gümnaasium).

Pikaajalise kohusetundliku ja tulemusrikka töö eest tunnustas Tallinna linnavalitsus Suur-Pae lasteaia juhatajat Svetlana Kontsevitšit ning Kopli Ametikooli käivitajat ja idee teostajat Valvo Paati.

Eduka osalemise eest 2006/2007. õppeaasta olümpiaadidel tunnustati reaalkooli, Inglise kolledžit ja Prantsuse lütseumi. Eesti rahvuskultuuri edendamise ja õpilaste hea ettevalmistuse eest noorte laulu- ja tantsupeoks pälvisid auhinna huvikeskus Kullo, Tallinna Saksa gümnaasium, Pelgulinna gümnaasium, Lasnamäe gümnaasium, Nõmme põhikool ja Linnupesa lasteaed.

Tunnustuse keelekümbluse edendamise eest pälvis Läänemere gümnaasium ning keelekümbluse, keele- ja kultuuriõppe edendamise eest Allika lasteaed, erinevatest rahvusest õpilaste lõimimise eest Eesti ühiskonda Kristiine gümnaasium.

Tallinna koolinoorte spordimängude üldvõitjateks osutusid Saksa gümnaasium ja Nõmme põhikool.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.