"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Valmis Paljassaare sadamaala struktuurplaan (0)
13. juuni 2007

Linnavalitsus kiitis heaks Paljassaare sadamate ala hõlmava linnaruumilise lahendusettepaneku, mis saab aluseks alast väärika elu-, äri- ja vaba aja veetmise piirkkonna kujundamisel.

«Eesmärgiks on koostöös sealsete maaomanikega tööstussadamate osakaalu järk-järgult vähendada ning ohtlikest veostest täielikult vabaneda,» ütles linnapea Edgar Savisaar. «Lisaks suurele hulgale elamis- ja äripinnale on reserveeritud alad ka ühiskondlike puhkeotstarbeliste rajatiste, sealhulgas kolme kilomeetri pikkuse rannapromenaadi tarvis.»

Linnapea sõnul võetakse struktuurplaan aluseks selles piirkonnas detailplaneeringute koostamisel. Struktuurplaaniga hõlmatud 40,5 hektari suurune ala asub Paljassaare poolsaare kaguosas, strateegiliselt tähtsate tõmbekeskuste vahel – põhjas asuvad Natura 2000 linnuhoiuala ja Pikakari rand, läänes elurajoon ja vanalinn ning idas tööstuspiirkonnad. Piirkond kujundatakse elu-, töö- ja puhkefunktsioone ühendavaks segakasutusalaks. Struktuurplaaniga kavandatu tagab hea ligipääsetavuse.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.