"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Visiooninõukoda soovitab koostööd valdadega (0)
13. juuni 2007

Tallinna visiooninõukoda sai mai lõpul kokku Rae vallas, et arutada ühise tegutsemise võimalusi pealinna regioonis.

2006. aasta lõpus toimunud Tallinna visioonikonverentsil jäi ühe ettepanekuna kõlama vajadus tihendada koostööd Tallinna ja teda ümbritsevate omavalitsuste vahel. Paar kuud hiljem tõdes visiooninõukoda ühe konkreetse projekti arutamisel taas ühise tegutsemise otstarbekust. Siis oli jutuks nn väikse ringtee rajamine, mis peab leevendama nii valglinnastuva Tallinna kui ümberkaudsete valdade elanike liikumisprobleeme. Nüüdseks on ringtee ehitamise ettepanek jõudnud juba nii linnavolikogu kui ka linnavalitsuse liikmete töölaudadele.

Visiooninõukoja liikmed tõdesid, et infrastruktuuride sidustamiseks ja elutähtsate protsesside ladusaks toimimiseks kogu regioonis tuleb senisest märksa enam ühisel jõul tegutseda. Ennekõike tuleb aga luua selgus nendes valdkondades, mida on mõistlik ja vajalik koos arendada. Seetõttu tegi nõukoda linnavõimule ettepaneku kaaluda vastava küsitluse läbiviimist omavalitsustes.

Nii linnavolikogu esimees Toomas Vitsut kui ka visiooninõukoda võõrustanud Rae vallavanem Raivo Uukkivi pidasid oluliseks kujundada terviklik pilt Tallinnaga funktsionaalselt seotud piirkonnast. Sellesse võivad lisaks lähivaldadele kuuluda ka Harjumaa, Raplamaa, Järvamaa jt maakondade äärealad. Seega on potentsiaalseid koostööpartnerid märksa rohkem kui praegu Harjumaa Omavalitsuste Liidu kaudu suhtlevaid pooli, nentisid visiooninõukoja liikmed.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.