"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Kolm koolimaja läbisid põhjaliku noorenduskuuri (0)
15. august 2007

Septembris alustavad värskelt renoveeritud koolihoonetes uut õppeaastat Lasnamäe Vene gümnaasiumi, Mustamäe humanitaargümnaasiumi ning Pelgulinna gümnaasiumi õpilased ja õpetajad.

Koostöös Riigi Kinnisvara ASiga tehti terviklik remont Lasnamäe Vene gümnaasiumis ja Mustamäe humanitaargümnaasiumis, Pelgulinna gümnaasiumis tegi remonditöid Vivatex Holding OÜ. Neisse koolidesse uue mööbli ja muu sisseseade soetamise tarvis on linnaeelarves ette nähtud ligemale kolm miljonit krooni kooli kohta.

Tallinna abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul on linna eesmärk koolihooned võimalikult kiiresti korda teha. «Suur osa Tallinna koolidest pole kapitaalremonti näinud paarkümmend aastat, sest linnal on jätkunud raha üksnes jooksvaks remondiks,» tõdes Jäppinen. «Samas ei saa ega tohi me riskida laste ja õpetajate turvalisusega, turvariski tekitavad näiteks vanad elektri- ja küttesüsteemid. Meie soov on pakkuda kvaliteetset haridust ja remonditud koolihooned on üks osa sellest.»

Koolide remont jätkub

Vanalinna Hariduskolleegiumi gümnaasiumihoones jätkuvad mahukad remonditööd veel uue õppeaasta alguseski, lõppema peaks need tänavu detsembris. Tallinna Kunstigümnaasiumis lõpevad teise etapi remonditööd oktoobris. Õppetöö on sel ajal korraldatud algklasside hoone ja kooli varem remonditud osa baasil. Tallinna Saksa gümnaasiumi IV korruse remonditööd peaksid lõpule jõudma samuti esimese õppeveerandi jooksul.

Eeloleva õppeaasta alguseks lõpetatakse remont ka Laagna lasteaed-põhikoolis planeeritud mahus, ent jätkub veel fassaadi ja ujula remont. Lisaks tervikremontidele tehakse haridusasutustes ka ridamisi jooksvaid remonditöid – näiteks Õismäe Vene lütseumis lõpetatakse elektrisüsteemi renoveerimine, Lasnamäe põhikoolis vahetatakse osaliselt aknaid, täiskasvanute gümnaasiumis remonditakse õppekorpust, Arte gümnaasiumis lõpetatakse fassaaditööd ja katuste remont, 53. keskkoolis vahetatakse elektrisüsteem jne.

Augustikuus algavad põhjalikud renoveerimistööd Haabersti Vene gümnaasiumis, Kristiine gümnaasiumis, Sikupilli keskkoolis, 32. keskkoolis ja Karjamaa gümnaasiumis. Plaanitust varem ehk siis 1. detsembri asemel 1. septembril algab remont Laagna gümnaasiumis, mistõttu saab koolitööd alustada uues hoones juba 2008/2009. õppeaasta algusest. Kõik eelnimetatud koolid alustavad uut õppeaastat manööverpindadel või teiste koolide juures.

Tallinna ühisgümnaasium, Nõmme gümnaasium ja Kalamaja põhikool lähevad remonti tänavu novembris, nende koolide õppetöö toimub esimesel veerandil veel oma majas.

28 uut rühma

Septembris valmib renoveeritud Kelmiküla lasteaed (Tehnika 23), kus avatakse neli rühma, neist kolm aia- ja üks sõimerühm. Rühmad komplekteeritakse pealinna lastest, kes on Tallinna lasteaedade järjekorras ega ole veel kohta saanud. Abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul on Kelmiküla lasteaia valmimine esimene reaalne samm linna programmi «Lasteaiakoht igale lapsele» elluviimisel, mille eesmärk on, et iga Tallinna elanik saaks oma lapsele soovi korral lasteaiakoha.

Lisaks avatakse sügisel veel 24 uut lasteaiarühma, mis loob juurde ligemale 500 kohta. Õppeaasta alguses jätkub fassaadiremont 16 lasteaias, soodsate ilmastikuolude korral lõpevad välised ehitustööd oktoobris ja novembris.

Esimese klassi astujad saavad linnalt toetust

Tallinna munitsipaalkoolide esimestesse klassidesse läheb 1. septembril umbes 1560 last.

Ka tänavu maksab linn kooliteed alustavale lapsele 5000 krooni toetust, mida makstakse avalduse alusel lapsevanemale, eestkostjale või lapse hooldamisele võtjale tingimusel, et üks vanematest on rahvastikuregistri andmetel elanud Tallinnas vähemalt aasta enne lapse kooliminekut ning laps on rahvastikuregistri andmetel Tallinna elanik, elab toetuse taotlejaga ühel aadressil ja asub õppima Tallinna kooli.

Toetus määratakse pärast kooliõpilaste nimekirjade kinnitamist kooli tõendi alusel. Taotlus toetuse saamiseks tuleb esitada kolme kuu jooksul alates õppeaasta algusest elukohajärgsesse sotsiaalhoolekande osakonda.

Toimetulekuraskustega perede 1.–4. klassi minevad lapsed saavad aga kooliaasta alguse puhul kingiks koolitarvetega ranitsa. Toetust vajavad lapsed selgitavad välja linnaosade sotsiaalhoolekandeosakondade töötajad. Tallinna linn toetab projekti 100 000 krooniga. Toimetulekuraskustes ja toimetuleku piiril elavate perede laste koolimineku toetamiseks suunatud projekti on linnaosade sotsiaalhoolekande osakondade kaudu rahaliselt toetatud 1997. aastast.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.