"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Koolibuss toob kesklinna ka Tabasalu suunalt (0)
15. august 2007

Alates uuest õppeaastast hakkab koolibuss lisaks Viimsi suunale tooma õpilasi kesklinna koolidesse ka Tabasalu suunalt.

Abilinnapea Jaanus Mutli sõnul on koolibussi eesmärk muuta koolijõudmine lastele mugavamaks ja turvalisemaks ning vähendada tipptunni liikluskoormust.

Eelmisel aastal läbi viidud uuring näitas, et koolibussi käivitamist toetas ligi 70% Tallinna kesklinna kooliõpilaste vanematest. Eelmisel õppeaastal Viimsi-kesklinna suunal sõitmist alustanud kaks koolibussi tegid katseperioodi nelja kuuga 154 väljumist ja teenindasid 5412 õpilast. Keskmiselt vedas üks buss päevas 35 õpilast. Koolibussi katseperioodil oli ühes bussis ka WiFi ühendus.

«Nii Viimsi- kui ka Harku-suunaliste koolibussidega on sõit endiselt tasuta. Õpilastel tuleb koolibussi sisenemisel ainult õpilaspilet ette näidata,» lisas Mutli.
Esialgu on plaanis Tabasalu suunal sõitma panna üks buss, vajadusel busside arv suureneb. Koolibussiliine teenindab Tallinna Autobussikoondis.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.