"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Linnavalitsus toetab kommunismiohvritele mälestusmärgi rajamise ideed (0)
15. august 2007

Linnavalitsus toetab Eesti Vabariigi pealinna kommunismiohvrite memoriaali rajamise ideed, kuid juhib tähelepanu, et selle realiseerimine on üleriigilise tähtsusega ülesanne.
Linnavalitsus leiab, et kommunismiohvrite memoriaali puhul on tegemist kogu Eesti elanikkonda puudutava mälestusmärgiga, mille rajamise eestvedaja ning täideviija peab olema riik, mitte üks omavalitsus, nagu sätestab seisukoha võtmiseks linnavalitsusele esitatud linnavolikogu otsuse eelnõu.

Linnavalitsus nendib, et kuna kommunistliku režiimi poolt toimepandu on kuritegu kogu Eesti rahva ja riigi vastu, peaks mälestusmärgi rajamise otsustama valitsus, kellele Tallinna linn on valmis selleks igakülgset abi osutama.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.