"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Teeremondi hooaeg kestab hilissügiseni (0)
15. august 2007

Pealinnas teetöölised tööpuuduse üle kurta ei saa. Erinevatel suurtel objektidel on neile tegevust jagunud kevadest saati ning tööd ei lõpe enne hilissügist.

Tallinna tänavate ehituseks ja rekonstrueerimiseks, kapitaal- ja jooksvaks remondiks ning kergliiklusteede rajamiseks on tänavuses linnaeelarves ette nähtud ühtekokku ligi 600 miljonit krooni. Sellele lisaks on 96 miljonit krooni eraldatud maa-ametile tee-ehituseks vajalike maade ostmiseks. Jalgratta- ja kergliiklusteede rajamiseks kulub 20 miljonit krooni.

Muutused Mustamäe ja Lasnamäe teedel

Mustamäe linnaosas avati juuli lõpus põhjalikult ümber ehitatud ja selle tulemusena liiklejatele palju turvalisemaks muutunud Sõpruse pst ja Vilde tee ristmik. Ristmik on nüüd reguleeritud valgusfooridega. Pöörete tegemise hõlbustamiseks ning tee läbilaskevõime suurendamiseks muudeti see oluliselt laiemaks. Teelaiendusest tingituna tõsteti ümber trollikontaktliini mastid, uuendati tänavavalgust ning rajati sademevee kanalisatsioon.

Lisaks saavad ülekatte Sõpruse pst Vilde tee ja Keskuse tänava vaheline lõik ning Mustamäe tee Tammsaare teed ja Keskuse tänavat ühendav lõik. Uue katte alla pannakse nii sõidu- kui ka kõnniteed, ka lagunenud äärekivid vahetakse välja.

Möödunud aastal alustatud objektidest lõpetati juuni alguseks taastusremont Narva maantee lõigul Pirita teelt Smuuli teeni. Remondi käigus korrastati kõnniteed, vahetati välja äärekivid ja paigaldati uus ülekate.

Juuni lõpus avati liiklusele Smuuli tee viadukt, mis vähendab oluliselt Ülemiste ristmiku koormust. Tänavu asutakse Lasnamäel Sõstramäe kergliiklusteed rajama.
Jätkub ka Suur-Sõjamäe tänava rekonstrueerimine – tänavu tehakse korda lõik Lõõtsa tänavast Kesk-Sõjamäe tänavani.

Jalakäijate liiklemise hõlbustamiseks rajatajkse Laagna tee alla tunnel ning Mustakivi teele tehakse üks sõidurida juurde.

Piritale bussisõidurada

Pirita teele rajatakse «Pargi ja sõida» projekti rakendumiseks ühissõidukite rada, mis valmib augusti lõpuks. Meedias palju vaidlusi tekitanud ümberkorraldus on vajalik, kuna ühisliiklusrada teeb bussisõidu Piritalt kesklinna senisest kiiremaks. «Sellest võidavad bussiga liikuvad inimesed,» ütles abilinnapea Deniss Boroditš. Abilinnapea palub ummikutesse mõistvalt suhtuda. «Suvi on ainuvõimalik aeg selliste ümberkorralduste tegemiseks,» ütles Boroditš. 1. septembriks on bussisõidurida valmis.

Tänavu jätkati ka eelmisel aastal alustatud Merivälja tee rekonstrueerimist, ehitustööde lõpptähtaeg on 30. august. Merivälja tee ehitus venis plaanitust pikemaks maaomanike vastuseisu pärast tekkinud ümberprojekteerimisvajaduse tõttu.

Merivälja tee ehitatakse neljarajaliseks (2+2), lisanduvad eraldi pöörderajad. Tee serva rajatakse kergliiklustee.  
Suvel ehitati lõplikult välja Muuga rattatee, mis viib Pärnamäelt linna piirini.

Algab Männiku tee uuendamine

«Üks tänavusi suuremaid teeobjekte – Männiku tee ümberehitamine – alles ootab oma järge,» ütles abilinnapea Deniss Boroditš. «Töödega alustamine seisab vaidlustatud riigihankemenetluse taga. See takistab ehitajaga lepingu sõlmimist ja tööde alustamist. Usutavasti saab ka see takistus ületatud.»

Ebamäärase laiusega ning täielikult amortiseerunud teekattega Männiku tee ehitatakse ümber neljarajaliseks. Teeserva rajatakse kergliiklusteed, vahetatakse välja amortiseerunud tehnovõrgud, uuendatakse tänavavalgustus ja sademevee kanalisatsioon.

Korrastatakse ka täielikult amortiseerunud Nõmme tee Kotka tänava ja Tedre tänava vaheline lõik. Tööde lõpptähtaeg on 17. august. Lisaks sõidutee uuendamisele ja selle serva seni puudunud kõnnitee rajamisele uuendati tänavavalgustus, olulisematele ristmikele paigaldatakse foorid, rajati uued vee-, kanalisatsiooni- ja drenaažitorustikud, sidekanalisatsioon ja elektrivõrk.

Nõmme tee rekonstrueerimist on kavas järgmisel aastal jätkata.
Kesklinnas käivitus Euroopa Liidu tõukefondide kaasfinantseerimisel Filtri tee ja Tehnika tänava ühendustee ehitus. Esimeses etapis ehitatakse teelõik Tehnika tänavast Veerenni tänavani. Plaani järgi peaks see tee-ehitus lõppema 31. oktoobriks.

Laiendatud Tartu maantee ja Järvevana tee ristmik sai ka uue ülekatte.

Abilinnapea sõnul on Tallinnas veel hulganisti tänavaid, mis põhjalikku remontimist vajavad. Linnavalitsus on koostamas nimekirja objektidest, mis vajavad parandamist, et nendega eelarve koostamisel arvestada.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.