"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Pealinn aitab kunstiakadeemial uut õppehoonet kavandada (0)
05. september 2007

Tallinn paneb kunstiakadeemia uue õppehoone rahvusvahelise arhitektuurikonkursi korraldamisele õla alla, leppisid omavahelisel kohtumisel kokku Tallinna linnapea Edgar Savisaar ja Eesti Kunstiakadeemia rektor Signe Kivi.

Kivi sõnul tahab Eesti Kunstiakadeemia uue õppehoone ehitamiseks septembris rahvusvahelise arhitektuurikonkursi välja kuulutada. «Ambitsioon on suur – saada linna keskele tõeline maamärk ning ehitada see valmis aastaks 2011. Ajaks, mil Tallinn on kultuuripealinn,» ütles Kivi.

Savisaare sõnul on kunstiülikool linnale tähtis. «Hoone asukoht on ahvatlev ja jääb kesklinna läbijaile kindlasti silma. Kui meil õnnestuks sinna ehitada Tallinna väärtarhitektuuri pärl, oleks see suure tähtsusega kogu linnale,» ütles Savisaar. Eelkõige näeb linnapea koostöövõimalusi konkursi läbiviimisel ja ehituse käigus vajalike kooskõlastuste andmisel. «Linn pakub žüriisse kindlasti enda esindaja või esindajad. Ehk saame ehitamise ajaks koolile omalt poolt ka asenduspinda pakkuda,» märkis Savisaar.

2006. aasta märtsis otsustas Eesti Kunstiakadeemia nõukogu, et uus õppehoone rajatakse praeguse peahoone asukohale. «Muude võimalike asukohtadena olid kõne all ka näiteks nii Patarei vangla kui Tondi kasarmud. Kuid selle koha peal, kus praegugi asume, on kunstikõrgharidust antud juba 1917. aastast,» ütles Kivi.

«Finantsplaan on paigas ning illusioone me ei tee. Eeldatavasti läheb uue õppehoone rajamine maksma 500 miljonit krooni, sellest viiendiku ehk 100 miljonit tasume ise. Selleks müüme maha Gonsiori tänava ääres asuva ühiselamuhoone. Järgmisel aastal saab kasutama hakata ka Euroopa Liidu raha, mis muu hulgas mõeldud ka koolide ehitamiseks,» sõnas Kivi.

Arhitektuurikonkursi eeldatav maksumus on 3,5 miljonit krooni, millest Eesti Kultuurkapital on juba eraldanud ühe miljoni. «Preemiafond peab olema soliidne, sest konkursile ootame oma ala tipptegijaid,» lausus Kivi. Konkursi tähtaeg on 15. jaanuar 2008.

Tallinna linnavalitsus ja Eesti Kunstiakadeemia on ka varem koostööd teinud. Näiteks selle aasta kevadel kirjutati alla leping, mille kohaselt annab Tallinn kunstiakadeemia ühele tudengile stipendiumi, et ta saaks end Peterburi kõrgkoolis täiendada.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.