"Kriisiolukordades on igasugused naljamehed väga nõutud, sest nad aitavad ventiili lahedamaks keerata. Võim, iseäranis autoritaarne, kardab saada välja naerdud."

Hardi Volmer, muusik ja filmimees
Jüri Vilmsile rajatakse monument (0)
19. september 2007

Linnavalitsus nõustus linnavolikogu aseesimehe Tarmo Lausingu ettepanekuga rajada monument Jüri Vilmsile.

Abilinnapea Taavi Aasa sõnul tunnustab Tallinn Jüri Vilmsi märkimisväärset panust Eesti riikliku iseseisvuse saavutamisel. Linnavalitsusele seisukoha võtmiseks esitatud linnavolikogu otsuse eelnõu kohaselt püstitab linnavalitsus Jüri Vilmsile mälestusmärgi
13. märtsiks 2009. ´

«Linnavalitsus moodustab mälestusmärgile parima asukoha ja vormi leidmiseks komisjoni ning korraldab ideekonkursi,» selgitas Aas.
Eesti Iseseisvusmanifesti välja kuulutanud Eesti päästekomitee liige Jüri Vilms oli üks Eesti riigi loojatest ja ülesehitajatest, kes täitis Eesti Ajutises Valitsuses asepeaministri ja kohtuministri kohuseid.

Kadriorus asub Vilmsi auks nimetud tänav ning 12. märtsil 2004 avati mälestustahvel Pärnu mnt 10 hoonel, kus Jüri Vilms aastatel 1915–1918 elas.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.