"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
OÜ Albamill rajab bastionimüüri äärde parkla (0)
19. september 2007

Tallinna linna omandis olevale Väike-Rannavärav 6 kinnistule hoonestusõiguse seadmise avaliku kirjaliku enampakkumise võitis OÜ Albamill.

«Enampakkumise tingimuste kohaselt saab OÜ Albamill õiguse ja kohustuse rajada 6348 m² pindalaga kinnistule vastavalt kehtestatud detailplaneeringule parkla, mille maa-alusel korrusel on 100 ja maa peal 75 parkimiskohta,» ütles abilinnapea Eha Võrk. «Parkla peab olema kasutusvalmis pooleteist aasta pärast, arvates hoonestus­õiguse tekkimise päevast.»

Hoonestusõiguse seadmise tasuks 13 650 000 krooni pakkunud OÜ Albamill kinnitati Tallinna maa-ameti juhataja käskkirjaga enampakkumise võitjaks 11. septembril. Enampakkumisel osales kaks äriühingut.

Hoonestusõigus seatakse 50 aastaks. Hoonestusõiguse aastatasu on 1,2 miljonit krooni. Hoonestusõiguse seadmise alghind oli 3,6 miljonit krooni ehk hoonestusõiguse kolmekordne aastatasu.

Maapealne parkla peab olema ehitatud ümbritsevast maapinnast 1–1,5 meetrit madalamale ja seda ei tohi piirata aia ega tugimüüridega.

Praegu kasutab kinnistul olevat ajutist autoparklat Kesklinna valitsusega sõlmitud linnavara üürilepingu alusel AS Merkat. Leping on sõlmitud tähtajatult ja üürileandjal on õigus leping ühekuulise etteteatamisajaga üles öelda.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.