"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinn tahab lõunaväila rajamist jätkata (0)
19. september 2007

Linnavalitsus esitas linnavolikogule lõunaväila rajamiseks vajalike maade munitsipaalomandisse taotlemise otsuse eelnõu.

Eelnõu kohaselt taotletakse kohaliku omavalitsusüksuse ülesannete täitmiseks ja arenguks vajaliku maana linna omandisse kolm Tehnika tänava ja Filtri tee ühendustee ehitamiseks vajalikku maatükki ligikaudse kogupindalaga 4,4 hektarit.

Munitsipaalomandisse taotletavate maatükkide piirid on määratud K-Projekt ASi koostatud Tehnika tänava ja Filtri tee ühendustee projekti alusel. Ühele neist kolmest, kalmistute vahele jäävale maatükile on kavandatud üksnes kergliiklustee. Linna omandusse taotletavad maatükid jäävad Veerenni tänava ja Filtri tee vahele ja moodustavad osa ehitatavast lõunaväilast.

Maareformi seaduse § 25 lg 1 sätestab, et kohaliku omavalitsusüksuse ülesannete täitmiseks ja arenguks vajalik maa antakse tasuta munitsipaalomandisse.
Lõunaväila rajamisega on juba algust tehtud – kevadel alustati ühendustee rajamist Tehnika tänavalt Veerenni tänavani. Tallinna tänavavõrgu arendamine näeb ette kahe ida-läänesuunalise magistraaltee – põhjaväila ja lõunaväila – väljaarendamise.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.