"Kriisiolukordades on igasugused naljamehed väga nõutud, sest nad aitavad ventiili lahedamaks keerata. Võim, iseäranis autoritaarne, kardab saada välja naerdud."

Hardi Volmer, muusik ja filmimees
Tallinna jõudsid uued trollibussid (0)
19. september 2007

Tallinna Trammi- ja Trollibussikoondise AS (TTTK) trollipark täienes seitsme moodsa trollibussi võrra.

Muu hulgas on uutel trollibussidel nn põlvitamise funktsioon, teisaldatav platvorm ratastooliga sisenemiseks ja maksimaalselt nähtavaks tehtud infotablood. Abilinnapea Merike Martinsoni sõnul on väga oluline, et ühissõidukid kõikide linnakodanike, sh ka puuetega inimeste vajadustele vastaksid.

Täismadalapõhjaline Solaris Trollino 12 on 12 meetrit pikk, põranda kõrgus on 360 mm, trollis on 33 iste- ja 57 seisukohta. Troll arendab kiirust kuni 65 km/h.
Trollibussi roostevabast terasest valmistatud kere garantii on 15 aastat. Uued töökindlamad trollid võimaldavad ka hoolduskuludelt kokku hoida.

Uute trollibusside tarnija on Poola ettevõte Solaris Bus & Coach S.A, kes võitis 2006. aastal alguses väljakuulutatud riigihanke. Trollibussi elektriseadmed ja veoajami valmistas Tšehhi firma Cegelec.
Kuni 2009. aastani soetab TTTK kokku 28 uut trollibussi, neist 14 lõõtsaga ja 14 normaalpikkusega.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.