"Kriisiolukordades on igasugused naljamehed väga nõutud, sest nad aitavad ventiili lahedamaks keerata. Võim, iseäranis autoritaarne, kardab saada välja naerdud."

Hardi Volmer, muusik ja filmimees
Algab täiskasvanud õppija nädal (0)
10. oktoober 2007

12.–19. oktoobrini toimub Tallinnas juba kümnendat korda täiskasvanud õppija nädal (TÕN).

TÕNi raames toimub Tallinna täiskasvanute koolitusasutustes üle 50 kursuse, töötoa, õppepäeva, loengu ja presentatsiooni. Õpitakse tööle kandideerimiseks vajalike dokumentide koostamist, kuulatakse loenguid rahvakultuurist, osaletakse tervistedendavates tegevustes ning seltskonnatantsu kursustel. Õppida saab ka mitmeid käelisi oskusi arendavaid kunste, näiteks siidimaali, kangastelgedel kudumist, puidutööd, portselanmaali jpm. Täpsema info nädala programmist leiab Tallinna haridusameti kodulehe alamlehelt http://www.haridus.ee/et/koolid/projektid/ton/ internetis.

Tegevusvõimalusi pakuvad Tallinna rahvaülikool, Astangu kutserehabilitatsiooni keskus ja Pirita sotsiaalkeskus, Sally stuudio, Tallinna toomklubi, Lindakivi kultuurikeskus, Pirita vaba aja keskus ja mitmed teised vabaaja- ja kultuuriasutused.

TÕNi eesmärgiks on läbi aastate olnud propageerida elukestva õppe printsiipe ning tunnustada ja motiveerida täiskasvanud õppijaid. Enesetäiendamine annab inimesele kindlustunde, et oma eluga edasi minna ja uusi väljakutseid vastu võtta.

Traditsiooniks kujunenud nädalat korraldavad haridus- ja teadusministeerium ja Eesti Täiskasvanud Õppijate Assotsiatsioon Andras.

17. oktoobril toimub Saku mõisas Tallinna ja Harjumaa aasta õppija, koolitaja ja koolitussõbraliku organisatsiooni tunnustamise üritus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.