"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Heategevus­programm «Saa nägijaks!» (0)
10. oktoober 2007

Eesti Lions-klubide korraldatava heategevusprogrammi «Saa nägijaks!» raames kogutakse annetusi nägemispuudega laste toetamiseks. Annetustega aidatakse osta Ida-Tallinna keskhaigla silmakliinikule aparaat enneaegselt sündinute nägemispuudulikkuse diagnoosimiseks ning toetatakse nägemispuudega noorte haridust ja kutseõpet.

Lions-klubisse Veenus kuuluva Tallinna abilinnapea Merike Martinsoni sõnul on algatus väga vajalik, sest enneaegsete vastsündinute elulemus on küll tõusnud, kuid sageli kaasnev silmapõhja puue vajab varajast diagnoosimist ja kiiret ravi.

«Seni Eesti raviasutustes selliseid diagnostikaseadmeid kasutusel ei ole, mistõttu avastatakse enneaegselt sündinud lapse nägemispuue liialt hilja. Ka on enneaegselt sündivate laste arv kasvanud,» ütles Ida-Tallinna keskhaigla juht Ralf Allikvee.
Rahvusvahelise Lions-kl?bide Eesti piirkond käivitab üle-eestilise kampaania 8. oktoobril.
Annetusi hakatakse koguma üle Eesti suuremates kaubanduskeskustes. Tallinnas saab annetusi teha Viru keskuses, Järve Selveris, Kadaka Selveris ja Pirita Selveris.

Iga annetaja saab vastu tänumärgi, suuremad annetajad saavad hõbe- või kuldsponsori tunnistuse.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.