"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Munitsipaalpolitsei peab saama nähtavamaks (0)
10. oktoober 2007

Tallinna kesklinnas Pärnu mnt 9 hoones munitsipaalpolitsei uue tugipunkti avamisele järgnenud kohtumisel munitsipaalpolitsei ameti töötajatega ütles linnapea Edgar Savisaar, et munitsipaalpolitsei peab saama Tallinna tänavapildis nähtavamaks, samuti tuleb munitsipaalpolitseile anda juurde uusi funktsioone, nagu näiteks taksoteenuse kontrollimine.

Linnapea Edgar Savisaare sõnul on Tallinna munitsipaalpolitsei senine töökogemus toonud esile munitsipaalpolitsei arengu põhilised vastuolud ja takistused, mille üheks põhjuseks on selle töötaja õiguslik seisund. Nii näiteks ei ole munitsipaalpolitseinikul õigust kontrollida dokumente, peatada kontrollimiseks autot, mille koormast pudeneb tänavale maha ehitusprahti jne.

«Riigikogu menetluses olev korrakaitseseadus ei tee olukorda kahjuks paremaks, vastupidi – paneb ühele pulgale mittetulundusühendused ja munitsipaalpolitsei,» ütles Savisaar. «Loodame siiski, et terve mõistus võidab ja munitsipaalpolitsei areng jätkub ning see toob kaasa elukeskkonna turvalisuse paranemise.»

Savisaare sõnul peab munitsipaalpolitsei linnapildis nähtavamaks muutuma, samuti võiks anda munitsipaalpolitsei pädevusse uusi valdkondi. Munitsipaalpolitsei peaks edaspidi näiteks kontrollima taksoteenust ja parkimist, munitsipaalpolitsei patrulle peab jätkuma igasse linnaosasse.

«Kindlasti ei tohi munitsipaalpolitseinike palk ka uuel aastal tavapolitseinike palgale alla jääda,» märkis Savisaar. «Samuti tahame viia kõikide linnaosade munitsipaalpolitsei tugipunktid korralikesse ruumidesse.»

Selle aasta jooksul on munitsipaalpolitsei algatanud 1300 väärteomenetlust, mille alusel on korrarikkujatelt sisse nõutud ligi pool miljonit krooni.

Tallinnas 2003. aastast tegutseva munitsipaalpolitsei funktsioon on peale avaliku korra ja heakorra ning kasside-koerte pidamise eeskirja järele valvamise nüüdseks ka pakendiseaduse, jäätmehoolduseeskirja ning kaevetööde eeskirja täitmise kontroll.

Pärnu mnt 9 hoones avatud tugipunkt on soodsamas asukohas kui varasemad ruumid Raua ja Tatari tänaval, naabruses asub Põhja politseiprefektuuri Kesklinna osakond. Tugipunkt on mõeldud kogu kesklinna teenindamiseks, uutes ruumides hakkab tööle viis inspektorit.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.