"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinn saab raamatukogubussi (0)
10. oktoober 2007

Järgmise aasta algul paneb Tallinna keskraamatukogu tööle raamatukogubussi, mis hakkab teenindama nii lapsi kui täiskasvanud lugejaid piirkondades, kus raamatukogusid ei ole.

Bussile nime ja parima marsruudi leidmiseks kuulutas raamatukogu välja konkursi, kus kõik võivad oma ettepanekuid esitada.

Raamatukogubuss on 12 meetrit pikk ja mahutab umbes 4000–4400 teost. Lugejad saavad bussist raamatuid koju laenata, otsinguarvutit kasutada ja väljapanekuid vaadata. Raamatukogubussil on ka invatõstuk.

Eesti esimene raamatukogubuss hakkab teenindama Tallinna neid piirkondi, kus raamatukoguteenuste kättesaadavus on väga halb.

Raamatukogubussile nime leidmiseks ning  marsruudi ja peatuste määramiseks oodatakse linnarahva ettepanekuid. Peatused peaksid olema lugejatele mugava juurdepääsuga aktiivselt käidavates kohtades, kus tavapärasest suurem buss liiklust ei takistaks.

Raamatukogubussile nime ja vajalikke peatusi pakkudes tuleb lisada ka oma ettepanekute põhjendused.

Nii raamatukogubussi nime pakkumisi kui peatuspaikade soovitusi saab esitada Tallinna keskraamatukogu kodulehel http://www.keskraamatukogu.ee/buss või Tallinna keskraamatukogu osakondades ja haruraamatukogudes kohapeal.

Peatuskohtade soovitusi ootab raamatukogu 17. oktoobrini, nimepakkumisi 28. novembrini. Võidunime pakkujat ootab üllatusauhind!

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.