"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Tallinna eelarve suureneb (0)
10. oktoober 2007

Linnavolikogu asus arutama Tallinna tänavuse eelarve muutmist enam kui 39 miljoni krooni suuruse lisaeelarve vastuvõtmisega.

Esimese lugemise läbinud teine lisaeelarve on linnapea Edgar Savisaare sõnul konservatiivne ning lähtub majandusprognoosidest. «Oleksime võinud kokku panna ka suurema lisaeelarve, kuid arvestame reaalsust ja negatiivseid prognoose ning piirdume minimaalsete kuludega,» kommenteeris Savisaar.

Olulisemate kuludena 39,157 miljoni krooni suuruses lisaeelarves tõi linnapea esile koolitoidu maksumuse suurendamise, ühissõidukijuhtide palgatõusu ja tänavate remondikulu suurendamise. Õpilaste koolilõuna maksumust tahab linn alates novembrist tõsta 18 kroonile, makstes riigi eraldatavale rahale juurde senise nelja krooni asemel kaheksa krooni ühe lapse lõunasöögi kohta. Kokku eraldab linn koolitoidutoetuseks lisaks 4,5 miljonit krooni. 10,5 miljonit krooni on ette nähtud tänavate remondikulude katteks. Bussijuhtide palgatõusuks eraldab linn sel aastal veel 5,8 miljonit krooni, trolli- ja trammijuhtide töötasuks aga lisaks 2,5 miljonit krooni.

Ühtlasi väheneb linnavara müügist plaanitav tulu 150 miljoni krooni võrra. «Linnal ei ole mingit põhjust tõtata oma vara planeeritust odavamalt müüma,» põhjendas Savisaar.  

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.