"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
«Kuldne mask» toob Tallinna Venemaa tipplavastused (0)
24. oktoober 2007

Venemaa Teatriliidu 1994. aastal asutatud rahvusliku teatripreemia «Kuldne mask» raames arendatakse 2005. aastast alates ka rahvusvahelist kultuurialast koostööd.

2005. aasta festival Eestis oli «Kuldse maski» esimene välismaaprojekt ning sel aastal toimub see juba kolmandat korda. Festival tutvustab meile Venemaa parimaid etendusi ning teatreid – «Kuldse maski» preemia nominente ja laureaate.

«Kuldse maski» preemiaga pärjatakse lavakunsti kõigi žanride etendusi: draamat, ooperit, balletti, operetti ning muusikali ja nukuteatrit. «Kuldne mask» on ülevenemaaline teatrifestival, kus igal kevadel näidatakse Moskvas Venemaa parimaid etendusi.

Tallinna linnapea Edgar Savisaare sõnul kasutame me tihtipeale väljendit «ühine keel». «Otsime seda ühist keelt ja vaidleme selle üle, milline keel peab saama meie jaoks ühiseks ning samas unustame, et on olemas kõigile arusaadav kunsti keel – muusika, maali, teatri keel.»

Savisaare sõnul on kunsti keel kõige tulemuslikum dialoogi vahend. See on palju kindlam kui poliitilised ja majanduslikud huvid, sest erinevalt huvidest ei mõjuta kunsti keelt poliitilised hoovused ja tuuled.

«Loomulikult pean ma silmas tõelist kunsti. Ning sellepärast on mul heameel, et kolmandat korda järjest võtab meie linn vastu «Kuldse maski» festivali. Me näeme mitte lihtsalt mõnd etendust, vaid žürii poolt hoolikalt välja valitud, erinevate žanride lavastusi, mis annavad tõese ettekujutuse Venemaa lavakunstis toimuvast, selle parimatest saavutustest.»

«Kuldse maski» etendused Tallinnas

• 28. oktoobril kell 11, 13, 17 nukuteatris
H. C. Andersen «Inetu pardipoeg»
Teater Hulkuv Koerake. Peterburi nukuteater
• 29. oktoobril kell 19 Estonia teatris
A. Puškin «Padaemand»
Jevgeni Vahtangovi nimeline teater. Moskva
• 30. ja 31. oktoobril kell 19 Linnateatris
A. Strindberg «Preili Julie» Draamateater. Omsk
• 31. oktoobril ja 1. novembril kell 19 Vene kultuurikeskuses
«Lendas üle käopesa (Varjutus)» Ken Kesey romaani ainetel
Teater Lenkom. Moskva
• 2. novembril kell 19 Draamateatris
E.-E. Schmitt «Oscar ja Roosamamma»
Lensoveti-nimeline teater. Peterburi
Kõikidel etendustel on eestikeelne sünkroontõlge

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.