"Kriisiolukordades on igasugused naljamehed väga nõutud, sest nad aitavad ventiili lahedamaks keerata. Võim, iseäranis autoritaarne, kardab saada välja naerdud."

Hardi Volmer, muusik ja filmimees
Raekoja platsil kauplemise kord muutub (0)
24. oktoober 2007

Volikogu kehtestas Tallinna avaliku korra eeskirjas täiendavad nõuded suviseks kauplemiseks Raekoja platsil, piirates müügiaega.

Edaspidi toimuvad suvised laadad, turud jm kaubandusliku sisuga avalikud üritused Raekoja platsil 1. maist kuni 30. septembrini igal kolmapäeval kella 8–19. Kultuuriürituste kestvus võib endiselt olla kuni viis päeva.

Seni kehtiva korra järgi võib loa avaliku ürituse korraldamiseks Raekoja ja Vabaduse platsil anda kuni viieks päevaks, tegemata vahet kultuuri- ja kaubanduslikel üritustel. Turistide hulga kasv suvises vanalinnas on suurendanud ka kauplejate huvi selle piirkonna ja eriti Raekoja platsi vastu, mis samas ei vasta avalikule huvile. Platsil seisavad ööpäevi müügilauad ja -stendid, jättes korratu mulje ning segades seal liikuvaid inimesi. Abilinnapea Jaanus Mutli sõnul võiks kindel kauplemispäev kujuneda Tallinna suvehooaja loomulikuks osaks ja turismimagnetiks. Samas võiks müüdavate kaupade valikut laiendada ning lisaks kunstilaatadele ka muid erilaadilisi ettevõtmisi, nagu näiteks talukaupade, mee- ja korvilaadad jms korraldada.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.