"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Raemedalid tublidele raamatukogutöötajatele (0)
24. oktoober 2007

Seoses Tallinna Keskraamatukogu 100. aastapäevaga austab Tallinna linnavalitsus nelja Tallinna Keskraamatukogu töötajat raemedaliga.

Kõrge tunnustuse osaliseks saavad keskraamatukogu kauaaegsed töötajad: Kopli raamatukogu raamatukoguhoidja Anne-Marie Ivask, eestikeelse kirjanduse osakonna raamatukoguhoidja Reet Artemjev, Torupilli raamatukogu raamatukoguhoidja Katrin Paalme ja võõrkeelse kirjanduse osakonna juhataja Ljudmilla Kapatsõna.

1962. aastast Tallinna Keskraamatukogus töötanud Anne-Marie Ivaskit loetakse tõeliseks vana kooli raamatukoguhoidjaks, kes kirjanduse suurepärase tundjana sageli ei vajagi päringutele vastamiseks kataloogi abi.

Reet Artemjev töötab Tallinna Keskraamatukogus 1968. aastast, omandas töö kõrvalt Tallinna Pedagoogilise Instituudi kaugõppes raamatukogunduse ja bibliograafia eriala ja tema käe all on praktilise töökogemuse saanud paljud algajad raamatukoguhoidjad.

Katrin Paalme tööstaaž Tallinna Keskraamatukogus algas aastal 1968. Raamatukogus töötamise ajal õppis ta Viljandi Kultuurikoolis kaugõppes raamatukogunduse erialal. 30 aastat töötas ta Tondi raamatukogus. Kolleegid hindavad eriti tema täpsust ja rahulikkust ka pingelistes teenindusolukordades.

Ljudmilla Kapatsõna on töötanud keskraamatukogus väikese vaheajaga aastast 1975. Ta on lõpetanud Leningradi Kultuuriinstituudi raamatukogunduse eriala ning tänu temale on võõrkeelse kirjanduse osakonnast kujunemas vene keelt emakeelena kõnelevaid kirjandushuvilisi tallinlasi ühendav keskus, kus korraldatakse regulaarselt Eesti vene kultuuri tutvustavaid üritusi. Tunnustust väärib osakonna poolt juba aastaid läbiviidav eesti rahvakultuuri ja rahvakalendrit käsitlev üritustesari vene keelt emakeelena rääkivatele lasteaialastele. Kapatsõna on alati aktiivselt osalenud vähemusrahvustest raamatukoguhoidjate koolituste korraldamisel.

Raemedaliga tunnustab linnavalitsus neid, kes oma tegevusega on linna heaks midagi märkimisväärset korda saatnud. Autasustatavad raamatukogutöötajad on teinud oma erialast tööd südame ja suure kohusetundega, olles linnakodanikuga vahetult suheldes Tallinna linna väärtuste kandjad ja maine kujundajad.

Raemedalid antakse teenekatele raamatukoguhoidjatele üle 27. oktoobril Tallinna Keskraamatukogu 100. aastapäevale pühendatud vastuvõtul Vene Teatris.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.