"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Aegna – tulevane turismimagnet (0)
07. november 2007

Linnavalitsus soovib, et püsiasustusega väikesaarte seaduses toodud nimistut täiendataks Aegna saarega, sest see aitaks kaasa saare tervikliku ja tasakaalustatud arengu jätkumisele.

«Kui inimestele öelda sõna «Tallinn», ei mõtle nad automaatselt ka Aegna saare peale,» nentis abilinnapea Jaanus Mutli. «See on viga, mille kavatseme parandada. Tahame, et Aegnast saaks turismiatraktsioon, mis Tallinnale kui turismilinnale lisaväärtust looks.»
Tallinn on alustatud uurimis- ja ettevalmistamistöödega Aegnaga püsiühenduse sisseseadmiseks. See suurendaks saare püsielanikkonda ning tähendaks püsiasustusega väikesaarte seaduse mõtte elluviimist – soodustaks elujõulise püsiasustuse taastamist ja püsivaks muutumist ning saare jätkusuutlikkuse tagamist.

«Aegnal heakorrastatakse rannaala, rajatakse rannapark ja väikelaevade külalissadam, ehitatakse teed, rajatakse veevarustus, kanalisatsioon ja välisvalgustus,» ütles Mutli.
«Tallinna lahe akvatooriumis asuv saar võiks olla esimeseks peatuspaigaks väikelaevadel Eestisse saabuvatele mereturistidele,» lisas Mutli.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.