"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Korteri­probleemide lahendamine jätkub (0)
07. november 2007

Elamuehitusprogrammi «5000 eluaset Tallinna» käigus on linn üürile andnud 2777 korterit. Järgmisel aastal saab linnalt elamispinna veel 816 eluasemeprobleemi lahendamisel abi vajajat.

Alates elamuehitusprogrammi käivitumisest on linn rajanud 1126 uut korterit ning neile lisaks üürile andnud 1651 juba varem linna omandis olnud asustamata eluruumi. Lisaks sellele sai ise oma eluasemeküsimuse lahendanud 1049 endist sundüürnikku linnalt kolimistoetust. Seega on elamuehitusprogrammi käivitumisest linnal õnnestunud lahendada kokku 3826 leibkonna eluasemeprobleem, mis arvestades asjaolusid, et riigi toetus programmile on jäänud rahaliselt loodetust väiksemaks ning paralleelselt sundüürnikega on tulnud lahendada ka umbes 300 riigi võõrandatud ühiselamu endise üürniku eluasemeküsimus, on väga hea tulemus.

Linnalt eluruumi taotlevate sundüürnike arv on elamuehitusprogrammi tulemusena nüüdseks kahanenud 2003. aasta rohkem kui 3500-lt 1475-le.
Järgmisel aastal valmib elamuehitusprogrammi raames 136 korteriga munitsipaalmaja aadressil Erika 13a, lisaks saab linn avaliku ja erasektori koostöö tulemusena enda kasutusse 680 korterit Loopealse elurajoonis. Jätkub ka kolimistoetuste maksmine ise oma eluasemeküsimuse lahendavatele sundüürnikele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.