"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Tallinn osales Euroopa regioonide ja linnade nädalal (0)
07. november 2007

Tallinna delegatsioon osales Brüsselis iga-aastasel regionaalpoliitika üritusel «Avatud päevad 2007», mille tänavuseks koondteemaks oli «Piirkonnad edendavad majanduskasvu ja loovad töökohti».

Viiendat korda toimunud Euroopa piirkondade ja linnade nädala avatud päevadel oli tänavu rekordarv osalejaid – 212 piirkondade ja linnade esindust kokku 33 riigist.
Toimusid erinevad üritused, kohtumised, pressikonverentsid, õpikojad ja diskussioonid väga erinevatel aktuaalsetel teemadel, nagu säästev energia, teadus- ja uuendustegevus, piirkondadevaheline koostöö, kohalik omavalitsus ja merenduspoliitika.

Populaarseks esitlus- ja kohtumispaigaks oli nn investorite kohvik, kus kohalikud ja piirkondlikud omavalitsused, eraettevõtted ja institutsioonid lõid kontakte spetsiaalsetes teemakülades nagu Transport, Energia, Keskkond, Teadus- ja Arendustegevus, Teadmisteühiskond, Tervishoid, Finantskorraldus ja Ettevõtlustoetus.

Investorite kohviku töös osales ka Tallinn, eriti huvituti meie ID-pileti süsteemi rakendustest ja efektiivsusest. Investorite kohvikus töötas ka pressikeskus ja täisvarustuses telestuudio, mis oli täielikult piirkondlike telekanalite käsutuses.
Euroopa piirkondade ja linnade nädalat korraldab Regioonide Komitee ja Euroopa Komisjoni regionaalpoliitika peadirektoraat.

«Igal aastal oleme kindlad, et avatud uste päevad ei saa enam suuremaks kasvada ja igal aastal ületab üritus kõik meie ootused,» ütles Regioonide Komitee president Michel Delebarre. «Mul on väga hea meel, et nii paljud piirkonnad ja riigid soovivad sellel üritusel osaleda.»

Eelmise aastaga võrreldes oli tänavu osalejaid 55% enam. «See on fantastiline. Huvi ürituse vastu on ületanud Euroopa Liidu piirid,» ütles regionaalpoliitika volinik Danuta Hübner.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.