"Kriisiolukordades on igasugused naljamehed väga nõutud, sest nad aitavad ventiili lahedamaks keerata. Võim, iseäranis autoritaarne, kardab saada välja naerdud."

Hardi Volmer, muusik ja filmimees
Tallinna kohtumised Peterburis (0)
07. november 2007

Homme avatakse Peterburis järjekordsed Tallinna päevad. Traditsiooniline iga-aastane sõpruskohtumine toimub juba kaheksandat korda.

Möödunud aasta sügisel võttis Eesti pealinn vastu Peterburi delegatsiooni, siis lepitigi kokku, et järjekordsed Tallinna päevad Peterburis toimuvad tänavu novembris. «Juhuks, kui riigid ei saa või ei soovi koostööd teha, võivad – ja isegi peavad! – seda teha linnad.

Lõppude lõpuks saavad ju alati otsustavaks jõuks inimesed, nende omavaheline läbisaamine. Needsamad inimesed, kes sajandeid hoiavad elus kultuurisidemeid, sõidavad külla sugulastele ja sõpradele, armastavad ja mõistavad oma naabreid. Need inimesed elavad nii maal kui linnades, kuid ei pruugi osaleda valitsustes. Aga nimelt nemad on huvitatud dialoogist, mis meil on tänaseks välja kujunenud Peterburiga,» ütles Tallinna linnapea Edgar Savisaar, valmistades ette Eesti delegatsiooni visiiti.

Delegatsioon on aga esinduslik. Rohkem kui saja küllasõitja hulgas on nimekaid haridus- ja kultuuritegelasi, tervishoiutöötajaid ning ajakirjanikke, Eesti kõrgkoolide esindajaid ning äritegelasi.

Nii on delegatsiooni koosseisus ka kolmkümmend viis ettevõtjat. Võrdluseks võib öelda, et möödunud korral tundis ürituse vastu huvi vaid kaheksa pealinna ärimeest. «Millest see kõneleb? Esmajärjekorras sellest, et kasvab huvi teha Venemaaga koostööd. Teiseks sellest, et aastatepikkune kahe linna koostöö on hakanud vilja kandma,» tõdes Tallinna abilinnapea Deniss Boroditš.

Boroditši sõnul on Tallinna ärimeeste peamine huvi äripartnerite otsimine. «Me loodame, et piiterlased võtavad samuti huviga osa meie seminaridest, kus kõneldakse ettevõtluskliimast Tallinnas, firmade asutamisest ja maksustamisest, veoste piiriületamise hõlbustamisest ja paljust muust,» ütles Boroditš.

Kõrgkoolide esindajad kõnelevad üliõpilasvahetuse ning ühise teadus- ja uurimistöö võimalustest. Meedikute delegatsioon, mida juhib Tallinna abilinnapea, staažikas arst Merike Martinson, tutvub Venemaa tervishoiureformiga.

Loomulikult on delegatsiooni koosseisus ka palju kunstnikke, muusikuid ning näitlejaid. Keskseks kultuurisündmuseks kujuneb kontsert Georg Otsa mälestuseks, millest võtavad osa tuntud Eesti artistid, teiste hulgas ka dirigent Eri Klas, rahvusooper Estonia lavastaja Arne Mikk ja näitleja Marko Matvere. Tallinna linnavolikogu esimehe Toomas Vitsuti sõnul jääb just kultuuriline side selleks purunematuks niidiks, mis seob naabreid sõltumatult valitsevatest poliitilistest tuultest. Just kultuur jääb selleks aluseks, mis aitab säilitada heanaaberlikke suhteid – jätkugu meil vaid selleks head tahet. «Ma usun, et meie linnadel õnnestub koostöötahet mitte üksnes säilitada, vaid ka suurendada ning seeläbi tuua inimlikku soojust riikidevahelistesse suhetesse,» ütles Vitsut.

Tallinna ja Peterburi vahel on kultuurisidemed kestnud aastaid. Möödunud aastal külastas meie linna grupp Peterburi kunstiakadeemia tudengeid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.