"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Volta vabriku alale kerkib elamukvartal (0)
07. november 2007

Koplisse Volta vabriku alale kerkivad moodsad korterelamud, tööstusmaastiku elurajooniks ümberkujundamiseks pakkus parima lahenduse Soome arhitektuuribüroo AW2 Arkkitehtit.

AS Volta ja AS Koger & Partnerid korraldasid ligi üheksa hektari suurusele tehasekvartalile sobiva arhitektuurilahenduse leidmiseks rahvusvahelise konkursi. Osalema kutsutud viiele arhitektuuribüroole seati ülesandeks kavandada terviklikult läbimõeldud elukeskkond, kus oleks lisaks korterelamutele laste mänguväljakud, üldkasutatav allee, parkimismajad, lasteaed ja kaubanduskeskus.

«Meie lahenduse põhikontseptsioon oli hoida liiklus kvartali servas ning jätta ala süda inimestele ja loodusele. Kvartali keskele kavandasime pargi ning jalakäijate tänava, mis ühendab elumaju lasteaia, spordikeskuse ja ärikvartaliga. Autovaba ruum annab inimestele mõnusa keskkonna ja on ühtlasi laste jaoks turvaline,» selgitas AW2 Arkkitehtit juht Matti Anttila.

Konkursi võitjaga sõlmitakse projekteerimise leping. Volta kvartal peaks arendajate kava kohaselt valmima 2014. aastaks.

Arhitektuurilahendusi hindas žürii koosseisus Aivar Reivik ja Olari Vaarmann AS Voltast, Andres Koger AS Koger & Partneritest, Tallinna abilinnapea Taavi Aas, Endrik Mänd ja Arvo Rikkinen Tallinna linnaplaneerimise ametist, Põhja-Tallinna linnaosavanema asetäitja Jüri Jõgeva, Ülar Mark ja Indrek Allmann Eesti Arhitektide Liidust, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm ja arhitekt Igor Volkov.

«Kõigi konkursile esitatud arhitektuurilahenduste tase on kõrge ja need kõik võiksid Tallinnas koha leida,» ütles AS Volta juhatuse esimees ja žürii liige Aivar Reivik.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.