"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Aitäh kaaslinlastele ilusa aasta eest ! (0)
19. detsember 2007

Tallinna jaoks oli 2007 üks kordaläinud aasta – ja seda suuresti tänu meie elanikele. Tänan teid, et oleme üheskoos nii mõndagi head saavutanud! Usun, et enamik meist jääb mööduva aastaga igati rahule, ehkki mõnigi võib öelda, et on olnud ka paremaid aegu.

Aitäh, et olete aidanud hoolt kanda linna muutmise eest puhtamaks ja kodusemaks, terviklikumaks ja turvalisemaks. Meie «Rohelise pealinna» idee on võitnud toetust terves Euroopas. Rõõmu teeb seegi, et linnaelanikud on hakanud rohkem hoolima oma tervisest ja «Tallinn liigub» on muutunud üle-eestiliseks harrastuseks.
Loodan, et tuleval aastal suudame veel enam väärtustada tervislikke eluviise ning muuta alkoholivaba elustiili trendiks. See võimaldaks Tallinnal olla aastal 2011 Euroopa kultuuripealinnaks saades kõigiti kultuurne linn.

Kultuursus väljendub ka austuses teiste rahvaste tavade ja kaasinimeste tunnete vastu. Selles osas pakkus lõppev aasta meile ehk taasiseseisvuse aja kõige tõsisema õppetunni. Tahaksin uskuda, et tegime sellest vajalikud järeldused ja kas või jõuluajal leiame endas veel head tahet mõista ka neid, kellel on teistsugused tõekspidamised või keel. Tallinna paljukultuurilisus on ja jääb meie pealinna rikkuseks, mida võivad hinnata nii meie külalised kui ka linnaelanikud ise. Euroopa tulevasele kultuuripealinnale lisab see üksnes võlu.

Saabumas on Eesti Vabariigi juubeliaasta. Tallinn paikneb nüüdseks juba alanud pidustuste keskmes. Oleme oma kodulinnas kavandanud suuri ettevõtmisi. Vabaduse väljak on saamas uut ilmet, kogu linn muutub üha suurejoonelisemaks, juba on valminud hulk uusi ehitisi ja korda saanud vanu. Rajame uusi haljasalasid, laste mänguväljakuid ja spordiplatse. Tallinn avaneb merele ja üha enam ka maailmale. Suuri ideid ja huvitavaid lahendusi pakkus ka tänavune visioonikonverents; linnavõim leiab kindlasti teid rakendada neid nagu varasemaidki.

Võime seega öelda, et oleme saabuvaks aastaks hästi valmistunud. See on oluline, sest võivad ju Eesti riigi sotsiaalses ja majandusarengus ees seisvad muutused hakata meist igaühe elu juba uue aasta hakul üsna tuntavalt mõjutama. Ma ei soovi kedagi hirmutada, ja veel enne pühi, kuid inimesed peaksid teadma, et tuleb olla valmis ka ebameeldivateks päevadeks.

Et valitsuskoalitsioon on otsustanud Eestis järsult tõsta aktsiisimäärasid, millega kaasneb kohe hinnatõus igal pool, annab see otsemaid tunda iga inimese rahakotis. Sellele sekundeeriv majanduse kasvutempo tunduv aeglustumine sööb koos kõrge inflatsiooniga ära ka palkade kasvu. Meil ei jää muud, kui püüda olla senisest säästlikum – miks mitte ka jõuluaegse tarbimisbuumi ajal! – ja raskemad ajad nii üle elada. Olen kindel, et Tallinnas ei jää tõsistesse raskustesse sattunud inimesed oma probleemidega üksi.

Tänan linnarahvast senise koostöö ja heade mõtete eest, mis aitavad elul Tallinnas pikkade sammudega edeneda. Loodan, et saabuv jõuluaeg toob kõigile hingerahu ja teie head soovid täituvad!

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.