"Kriisiolukordades on igasugused naljamehed väga nõutud, sest nad aitavad ventiili lahedamaks keerata. Võim, iseäranis autoritaarne, kardab saada välja naerdud."

Hardi Volmer, muusik ja filmimees
Opositsioon nõuab Tallinna linnapeale suuremat palka (0)
19. detsember 2007

Eelmisel neljapäeval volikogu istungil peetud eelarvearutelul soovisid mitmed opositsioonipoliitikud, et Tallinna linnapea tõstaks oma palka.

Märt Kubo Reformierakonnast leidis, et Tallinna linnapea palk on häbiväärselt madal, kuna jääb maha mitme teise linnapea palgast.

«Mina nõuan, et teil oleks palk enam-vähem sama nagu peaministril,» ütles Märt Kubo. «Sellega ma küll nõus pole, et Tartu linnapea saab rohkem palka kui teie.»

Ka Nikolai Stelmach Isamaa ja Res Publica Liidust esitas sama seisukoha, öeldes, et üldjuhul on hea toon see, kui linnavolikogu teeb hea ettepaneku.

«Mina isiklikult ei pea õigeks, et Pärnu linnapea, » lausus Stelmach, «teie erakonnakaaslane, saab teist rohkem palka. Pärnu on siiski ainult suvepealinn, Eesti pealinn on Tallinnas.»

Linnapea Edgar Savisaare sõnul on mõningates Eesti Vabariigi linnades selline komme, et tõstetakse lihtsalt linna- või vallavalitsuse palkasid vaatamata sellele, mis juhtub teiste palkadega avalikus sektoris.

«Meie lähtusime niisugusest põhimõttest, et kui kõigi avalike teenistujate palgad linnas kasvavad 17%, siis ei tohiks ka linnavalitsusel ja linnapeal palgad tõusta rohkem. Me liigume ühes rütmis koos kõigi töötajatega, kes teenivad Tallinna linna, sellepärast on ka meie palgatõus täpselt samamoodi 17%, nagu kõigil teistel Tallinna avaliku sektori teenistujatel.»

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.