"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Selgusid Tallinna parimad sportlased (0)
19. detsember 2007

Eelmise nädala kolmapäeval kuulutati Tallinna raekojas välja selle aasta parimad pealinna sportlased.

Tallinn tunnustas ja autasustas oma parimaid sportlasi, sportmängude võistkonda, juuniorsportlasi, olümpiaveterane ja suurürituste korraldajaid traditsioonilisel linnapea pidulikul vastuvõtul Tallinna raekojas.

Parima naissportlase tiitli pälvis teist aastat järjest vehkleja Irina Embrich ja meessportlase tiitli Gerd Kanter ning aasta parimaks sportmängude võistkonnaks tunnistati võrkpalliklubi Selver Tallinn.

Oma hääle sai internetihääletusel anda iga linlane ning seejärel kogunes vastav komisjon, kes selgitas välja aasta parimad sportlased ning sportmängude võistkonna.
Üksmeelselt määrati aasta parimaks naissportlaseks vehklemise maailma- ja Euroopa meistrivõistluste pronksmedali võitnud Irina Embrich, keda treenib Nikolai Novosjolov, ja parima meessportlase tiitli pälvis kettaheite maailmameister Gerd Kanter, juhendajaks Vesteinn Hafsteinson, ning parimaks sportmängude võistkonnaks nimetati Selver Tallinn, keda treenivad Avo Keel ja Raul Reiter. Tallinna parimat nais- ja meessportlast premeeritakse 40 000 krooniga ning nende treenereid 10 000 krooniga, parimat sportmängude võistkonda 200 000 krooniga, millest treeneritele kuulub 30 000 krooni.

Tallinna abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul tunnustatakse traditsiooniliselt lisaks parimale nais- ja meessportlasele, sportmängude võistkonnale ja olümpiaveteranidele meie spordi järelkasvu ehk tublimaid juuniorsportlasi ning pealinna spordielu rikastanud suurürituste korraldajaid. «Üksnes terviklik pealinna spordipildi nägemine annab meile võimaluse spordivaldkonna arendamisel edukas olla,» sõnas Jäppinen.

2007. aasta oli Tallinna spordielus järjekordselt väga saavutusterohke nii täiskasvanute kui ka juunioride medalivõitude poolest. Erinevatel aladel võideti maailmameistritiitleid, saavutati hõbe- ja pronksmedaleid ning hulganisti teisi väga häid tulemusi. Väga edukalt esinesid Eurosarjades Tallinna esindusvõistkonnad FC Levadia, Tallinna BC Kalev/Cramo ja Selver Tallinn.

Ühtlasi kirjutasid Tallinna linn ja Eesti Olümpiakomitee raekojas alla raamlepingule, millega soovitakse teha koostööd ühise eesmärgi saavutamiseks ja aidata kaasa Pekingi olümpiamängudega seonduvate ürituste korraldamisele Tallinnas 2008. aastal.

Möödunud aastal valiti parimateks sportlasteks Irina Embrich ja Andrei Inešin, parimaks sportmängude võistkonnaks tunnistati aga jalgpalliklubi FC Levadia. Tallinn tunnustas oma parimaid sportlasi ja sporditegelasi 13 korda.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.