"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna elanike turvalisus ohus (0)
19. detsember 2007

Tallinna volikogu esimees Toomas Vitsut juhtis tähelepanu olulisele lüngale riigi õigussüsteemis, mistõttu on seatud ohtu Tallinna elanike turvalisus.
Vitsut ütles linnavolikogu istungil, et aastaid ei ole Riigi Teatajas suudetud avaldada rahvusvahelist raudtee kaubaveo kokkulepet.
«Seetõttu ei kehti Eestis ohtlike kaupade veo puhul Euroopa põhimõtted ja nõuded, vaid ohutustasemelt oluliselt madalamad SRÜ ja Aasia riikide omad,» märkis Vitsut.
Raudteeseadus sätestab, et ohtlike veoste puhul lähtutakse 1980. aasta rahvusvaheliste raudteevedude konventsiooni ja kaubaveo kokkuleppe nõuetest, kuid Riigi Teatajas ei ole viimast siiani avaldatud. Põhiseaduse § 3 kohaselt saavad täitmiseks kohustuslikud olla aga üksnes avaldatud õigusaktid, osutas Vitsut.
Tallinna elanike heaolu, turvalisus ja siinne keskkond on seatud Vitsuti sõnul ohtu riigi jätkuva suutmatuse tõttu sõlmitud lepinguid nõuetekohaselt Eesti õigussüsteemi inkorporeerida.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.