"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Head uut Pealinna ! (0)
23. jaanuar 2008

Teie käes on ajalehe Pealinn uus number, mis on senisest paksem ja veidi värvikam.
Oleme lehe uuendamisel saanud inspiratsiooni ka mitmete muu maailma linnade lehti sirvides.

Teatavasti enamikul neist ON oma ajaleht, mis reeglina pole kuiv infobülletään, vaid üsna mitmekesine lugemisvara.

Mõnest lehest saab hulgi aiandusalaseid nippe, teine pakub tervisenõuandeid, intervjuusid prominentsete linnaelanikega jm põnevat.

Et ka tallinlasest Pealinna lugeja tahab linlase oma lehest saada üsna eripalgelist infot, tõestas aasta lõpul valminud sotsioloogiline uuring. 300 tallinlase seas tehtud küsitluse tulemusel selgus näiteks üllatuslik fakt, et kõige suurem hulk tallinlasi pidas paeluvaimaks teemaks ajalugu. Et meie kiire elutempoga ajastul on inimesed valmis ajalukku süvenema, näitab tugevat seotust oma kodukohaga.

Teise teemana paelus linlasi enim kultuur, mis tõestab, et oma kultuurihuviga oleme kindlalt Euroopa kultuuripealinna tiitli väärilised.
Pealinna kõige suurem eesmärk on algaval aastal kindlasti suurema meietunde loomine linna elanike vahel.

Tallinn – maailma met­ro­polidega võrreldes imepisike –, on linnana siiski piisavalt suur, et siin valitseb oht üksteisest võõranduda.
Kapseldumine oma korteri või kodutänava piiridesse tähendab seda, et Merivälja elanik ei taha mõista Lasnamäe elanike probleeme ja vastupidi.
Samas peab linn arenema tervikuna ning kõigi siin elavate inimeste vajadusi tuleb arvesse võtta.

Kindlasti kutsume lehes elanikke üles võtma senisest enam vastutust oma ühise elukeskkonna eest. Et näiteks koduväravast väljudes ei lendaks sigaretikoni või prahitükk tänavale ja et me tagaksime oma naabritele öörahu.
Kutsume kõiki linlasi üles meile kirjutama aadressil pealinn@tallinnlv.ee, kui midagi silma ja kõrva riivab või rõõmustab.

Arvestades Eesti võimalikke kasvavaid majandusraskusi, anname senisest enam ka praktilist infot linnalt saadava abi kohta.

Ja loomulikult teeme seda, mis on linna lehe esmane töö – anname teada linnavalitsuse ja linnavolikogu otsustest, mis muudavad iga linnaelaniku praktilist elukorraldust.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.