"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Helsingi tänavaid Tallinnast lihtsam koristada (0)
23. jaanuar 2008

Tihti võrreldakse Tallinna puhtuse osas Helsingiga, mis olla väidetavalt üks maailma puhtaimaid linnu.

Samas teavad vähesed, et Tallinn puhastab sama palju tänavaid kui Helsingi ehk mõlemas linnas on samas puhastatavate tänavate maht sama ehk ligikaudu 12 000 000 ruutmeetrit.

Samas teeb Tallinn neid töid reaalväärtuses kaks korda väiksema summa eest. Tallinna 2007. aasta eelarves on teerajatiste puhastamiseks ette nähtud 145 861 000 krooni, Helsingis on see summa 19,7 miljonit eurot ehk 308 108 000 Eesti krooni.
Samas on puhastusteenustele kuuluv protsent Helsingi linnaeelarvest palju väiksem kui Tallinna linnaeelarves ehk Helsingi ei kuluta puhastusteenustele otsmiseks osakaaluna enam ega panusta sellele teeusele rohkem kui Tallinn.

Tallinna ja Helsingi linnapuhastustehnoloogiates sisulist erinevust pole, v.a Helsingis kestab kevadkoristuse kaks nädalat Tallinnast hiljem ehk seal peab linn puhas olema 1. juuniks.

Helsingis on ka linna palju kergem koristada, sest Tallinna tänavatest on sadevee kanalisatsioon 46% tänavatest, Helsingis 98%.

Nii läheb Helsingis suur osa lendlevast materjalist koos sadeveega kanalisatsiooni, samal ajal kui Tallinnas tuleb kogu tänavasaast kokku koguda. See tähendab oluliselt suuremat töö- ja ajakulu.

Tallinnas suureks probleemiks ka tolm, mis tekib peamiselt sellest, et sõidukid sõidavad äärekivita sõiduteedel ratastega teepeenrale ja haljasalale ning kannavad sealse pinnase rehvidega asfaldile.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.