"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kas meedia on poolkurt? (0)
23. jaanuar 2008

Panovi kinnipidamine ja järgnenud kohtuasja kajastamine said meedias võimsat tähelepanu. Meediashow moodi välja näinud arreteerimine 2003. aastal sai ajakirjandusele magusaks palaks. Seetõttu on igati õigustatud eeldada, et nüüd, mil Panov puhtaks kuulutati, jagub meedial tähelepanu see teema lõpuni viia.

Aga osa Eesti meediast võttis Panovi kohtuasja lõpetamise uudise vastu poolkurtide kõrvadega. Mõni telekanal ei pidanud uudist selle avaldamise päeval üldse kajastamisväärseks, mõni teine pillas möödaminnes paar lauset. Telekanalitest oli ETV ainus, kes uudise põhjendatult «Aktuaalse kaamera» esimeseks looks pani.
Järgmise päeva lehtedest piirdus Postimees veeru-uudisega, Eesti Päevaleht nupukese ja repliigiga.

SL Õhtuleht tegi juba juhtkirja ning Äripäev lausa esiküljeloo. Järgnevatel päevadel lisandus lugusid veel. Panov sai ka ETV otse-eetris «Terevisiooni» saates oma seisukohad esitada.

2003. aastal tekkis meedias Panovist justiitsorganite info põhjal kurjategija kuvand. Nüüd on meedial vastutus ka loo lõppvaatusest ülevaatlik pilt anda.
Muidu tekib küsimus: kas osa meediast on professionaalses mõttes poolkurt? Või ei lange kohtulahendi põhjalik kajastamine kokku nende meediakanalite poliitiliste sümpaatiatega?

Ajakirjanduseetika nõuab ju kohtulugude puhul, et ka meedia viiks asja lõpule.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.