"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
7 küsimust - vastab Uno Loop (0)
27. veebruar 2008

Mitu aastat olete Tallinna kodanik olnud?

Olen Tallinnas elanud alates 1930. aastast.

Mis on linnas selle aja jooksul kõige rohkem muutunud?

Tallinn on muutunud eluohtlikuks. Kui hommikul välja lähed, ei või iial teada, kas tuled tagasi või ei. Varem oli siin autosid nii vähe, et keegi ei usukski enam, kui vähe. Nüüd on liiklus tihe, närviline ja õnnetusterohke. Tallinna õhk on saastunud ja seepärast ma eelistan veeta rohkem aega maakodus. Kui ma aastaid tagasi tegin tervisejooksu linnas, siis nüüd ei soovita seda kellelegi. Näiliselt on linn inimsõbralik, kuid linnaelu on tänapäeval on ebatervislik.

Mis teile linnas meeldib?

Meeldib koduselt tuttav linnasiluett, kui mere poolt Tallinna saabuda. Merineitsi.

Mida linnas päevapealt muudaksite?

Sulgeksin võimalikult palju kasiinosid, ööklubisid ja alkoholi müügipunkte, sest nendest laekuv raha riigikassasse ei kompenseeri kunagi neist inimestele tekitatud kahju.

Kas suudaksite Tallinnas taksojuht olla?

Usun, et vajadusel suudaksin.

Kuidas iseloomustaksite Tallinna kui inimest?

Pidevates arenguraskustes tõmbleva, pisut ebaleva keskealise inimesena, kelle välised hädad on tänu meediale kõigile rohkem nähtavad kui tema sisemised väärtused, mis on pigem varjatud.

Kui kirjutaksite Tallinnast laulu, missugune see oleks?

Tallinnast juba on tehtud mitu suurepärast laulu, näiteks «Kodulinn Tallinn». Ma pole kunagi selle peale isegi tulnud, et Tallinnast laulu teha. Aga mõte on hea! Võib-olla nüüd võtangi kätte ja teen midagi. Kahjuks ei oska ma stiili enne öelda, kui tegema hakkan – see võib olla nii valss, polka, punk kui rock.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.