"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Hooli oma loomast ja kaaslinlasest (0)
27. veebruar 2008

Et Tallinnas saab aastas mõne looma käest pureda vähemalt 700 inimest, näitab, et me ei ole ilmselt väga targad loomaomanikud.

Loom hammustab, kui teda ei ole õigesti koheldud või kasvatatud.

Ent me pole ka eriti hoolivad loomaomanikud. Eramajade rajoonis elades näen liiga tihti, kuidas mitme majaomaniku koerad istuvad talv läbi kuudi puudumise tõttu porimülkas või on paljude koerade ainuke rõõm meetrise keti otsas oma peremehe luksusautot valvata.

Loom on vaid meie maise vara kaitsevahend, see tähendab et loomulikult ka vajadusel ründerelv. Üksnes nii me temasse suhtume ja nii ta kedagi hammustades ka lõpuks käitub.

Mind on elu jooksul vaid üks dogi kergelt näksanud. Samas olen korduvalt end koos lapsega välgukiirusel pidanud näi­teks mänguväljaku ronimismaja otsa vinnama, et igaks juhuks mitte kohtuda meie poole jooksva lihaselise ründekoeraga.

Mõni tuttav on loobunud pargijooksust, sest vabalt ringi jooksvaid koeri on lihtsalt niivõrd palju.

Tuvastanud olen ka huvitava seaduspära – mida suurem on koer, seda väiksema tõenäosusega jalutab omanik teda rihma otsas. Olgugi, et eramajade vahel peaks koer oma jooksuhimu juba omaenda suurel hoovil rahuldatud saama.

Ka linna enda elanikud peavad üheks suuremaks probleemiks viletsat lemmikloomapidamise kultuuri, selgus paar aastat tagasi tellitud uuringust.

Peale selle, et loomaomanikud oma lemmikute järelt ei korista, käib kultuurituse alla ka tava tekitada oma vabalt lippava koeraga teistes inimestes põhjendamatut hirmu.
Selline käitumismaneer tugineb toore jõu kultusele ja soovimatusele panna end teiste inimeste olukorda.

Lisaks eirab niisugune koeraomanik lihtlabaselt seadust ja ühise avaliku ruumi kasutamise esmaseid põhimõtteid.
Eesti riigi edusamme näitab eelkõige see, kui meie lapsed saavad hirmuta tänaval liikuda.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.