"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Jaan Krossi mälestusõhtu (0)
27. veebruar 2008

Kolmapäeval, 27. veebruaril toimub Kirjanike Majas Jaan Krossi mälestusõhtu, mis on seekord kõigile tasuta.

Selle aasta veebruaris oleks Jaan Kross saanud 88-aastaseks, kuid tema elutee lõppes möödunud aasta detsembris. Armastatud kirjaniku mälestuseks toimub temale pühendatud õhtu tema sünnikuul.

Jaan Kross alustas kirjanikuteed 1954. aastal pärast naasmist vangilaagrist ning olles juba üle 30 aasta vana, ometi oli tema looming väga viljakas. Krossi teoseid on tõlgitud ligi 25 keelde ning teda on mitmel korral esitatud Nobeli kirjanduspreemia kandidaadiks. Ta on pälvinud mitmeid kodumaiseid kirjanduspreemiaid. Mitu tema romaani on ekraniseeritud. «Keisri hull», «Wikmani poisid», «Kolme katku vahel», «Vastutuulelaev» ja «Tahtamaa» kuuluvad vaieldamatult eesti kirjanduse paremikku.

Oma elu viimastel aastatel tegeles kirjanik ka mälestuste ülestähendamisega. 2003. aastal ilmus tema memuaaride “Kallid kaasteelised” esimene osa, mis hõlmas aega lapsepõlvest kuni 1960. aastani, sel kuul ilmus teine osa, mis jäigi lõpetamata. Selles raamatus kajastub kirjaniku elu kuni 1992. aastani. Seekordsel kirjanduslikul kolmapäeval võetaksegi luubi alla tema enda kirja pandud meenutused oma elust.

Kirjanikku aitavad meenutada tema lapsed ning abikaasa Ellen Niit. Kohapeal saab osta mälestusteraamatut «Kallid kaasteelised» soodushinnaga. Õhtut juhib Kalev Kesküla.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.